Zamknij

Wielki polski talent zadebiutował w głównej drabince turnieju ATP. Wygrał 11 gemów

07.01.2021 14:05
Kacper Żuk
fot. Michal Dubiel/REPORTER/East News

Kacper Żuk przegrał z Altugiem Celikbilekiem 6:7 (7-9), 5:7 w meczu pierwszej rundy turnieju ATP w tureckiej Antalyi. Dla zaledwie 21-letniego polskiego tenisisty był to debiut w głównej drabince zawodów tej rangi.

  • Kacper Żuk przegrał z Altugiem Celikbilekiem w meczu 1. rundy turnieju ATP w tureckiej Antalyi i tym samym odpadł ze swoich debiutanckich zawodów tej rangi
  • Polak przegrał z reprezentantem gospodarzy niewielką różnicą, jednak przed meczem to on wskazywany był na faworyta tego pojedynku
  • W kolejnej, drugiej rundzie Celikbelik zmierzy się z Gruzinem Nikołozem Basilaszwilim

Kacper Żuk przegrał z reprezentantem gospodarzy Altugiem Celikbilekiem 6:7 (7-9), 5:7 w 1. rundzie tenisowego turnieju ATP na twardych kortach w Antalyi (pula nagród 300 tysięcy euro). Był to debiut 21-letniego Polaka w głównej drabince imprezy tej rangi.

Tenisista z Nowego Dworu Mazowieckiego siedem razy triumfował w turniejach niższych kategorii. W 2020 roku był najlepszy w portugalskim Vale do Lobo, angielskim Barnstaple, Poznaniu oraz Hamburgu. Wszystkie te imprezy miały rangę M25 (pula nagród 25 tys. dolarów).

Kacper Żuk zadebiutował w turnieju ATP w Antalyi. Wygrał 11 gemów

Debiut w cyklu ATP był dla niego trudny. W pierwszym secie sklasyfikowany na 262. miejscu w światowym rankingu Żuk prowadził 5:2 z zajmującym 309. pozycję Celikbilekiem, ale później Turek wygrał trzy kolejne gemy i ostatecznie pokonał Polaka w tie-breaku.

W drugiej partii żadnemu z zawodników nie udało się przełamać rywala w pierwszych 11 gemach, ale w decydującym momencie dokonał tego Celikbilek, który w kolejnej rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem szóstym Gruzinem Nikołozem Basilaszwilim.

Żuk był jedynym Polakiem w obsadzie imprezy w Turcji.

Celikbilek - Żuk: Wynik meczu 1. rundy turnieju ATP w Antalyi

Wynik meczu 1. rundy:

Altug Celikbilek (Turcja) - Kacper Żuk (Polska) 7:6 (9-7), 7:5.

RadioZET.pl/PAP