Zamknij

Juan Martin del Potro przejdzie kolejną operację. Kiedy wróci do gry?

23.03.2021 09:05
Juan Martin del Potro
fot. PHILIPPE LOPEZ/AFP/East News

Juan Martin del Potro przejdzie kolejną operację kolana. Czołowy argentyński tenisista ma nadzieję, że uda mu się wrócić do gry na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Del Potro zmaga się z problemami zdrowotnymi od kilku miesięcy. W ostatnich dwóch sezonach wystąpił tylko w jednym turnieju wielkoszlemowym - w 2019 roku dotarł do 4. rundy French Open.

Argentyńczyk ma już za sobą kilka operacji, ale wciąż nie może wrócić do pełni sprawności. Teraz czeka go kolejny zabieg.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

- Próbowałem teraz innych metod leczenia, ale nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów. Lekarz wie, że chcę wrócić na kort i wtedy uznał, że operacja jest jedynym wyjściem - napisał na Instagramie.

Kiedy Juan Martin del Potro wróci do gry?

- Czasem z entuzjazmem myślę o powrocie, ale są też chwile, kiedy trudno mi sobie to wyobrazić. Ale wciąż jest we mnie coś, co każe mi walczyć. Bolesne jest dla mnie oglądanie meczów tenisowych w telewizji. Chciałbym zakończyć karierę wtedy, kiedy uznam to za stosowne, a nie z powodu mojego zdrowia - zaznaczył niedawno Argentyńczyk, cytowany przez PAP, podczas ceremonii w Buenos Aires, gdzie wręczono mu nagrodę dla najlepszego tenisisty tego kraju w ostatniej dekadzie.

Del Potro największy sukces w karierze odniósł w 2009 roku, gdy wygrał US Open. W dorobku ma też srebrny medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (2016) i brąz igrzysk olimpijskich w Londynie (2012).

Jego celem jest powrót do gry na igrzyska w Tokio, które odbędą się w dniach 23 lipca - 8 sierpnia 2021.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: