Zamknij

Johanna Konta kończy karierę. "Nie mam siły, zabrakło mi pary"

01.12.2021 15:27
Johanna Konta
fot. AP/Associated Press/East News

Johanna Konta zakończyła karierę. - Już nie mam siły, zabrakło mi pary - napisała w mediach społecznościowych była już brytyjska tenisistka.

Konta udzieliła specjalnego wywiadu, który został opublikowany na portalu WTA. Powiedziała w nim, że "nie ma już tyle energii, aby móc nadal ciężko trenować. Po to, aby nadal pozostać na szczycie tego sportu".

- Moje emocjonalne, psychiczne i fizyczne odczucia już nie były takie, że jestem nadal gotowa wszystko poświęcić tenisowi - wyjaśniła urodzona w Brytyjka, która tegoroczny sezon zakończyła na 113. pozycji w rankingu WTA.

Johanna Konta: sukcesy, wygrane turnieje

Mająca 30 lat Konta najwyżej w rankingu WTA była na czwartej pozycji. W karierze wygrała cztery turnieje WTA. Była pierwszą Brytyjką od 39 lat, która w 2017 roku dotarła do półfinału Wimbledonu. Grała też w półfinale Australian Open (2016) i French Open (2019).

W tym roku z powodu zakażenia Covid-19 wycofała się w czerwcu z Wimbledonu, a później zrezygnowała ze startu w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

- Jej błyskotliwa kariera zachwyciła fanów w Wielkiej Brytanii i na całym świecie - powiedział prezes Women's Tennis Association, Steve Simon. - Życzymy jej szczęścia i sukcesów w przyszłości - dodał.

RadioZET.pl/PAP