Joanna Fibak nie żyje. Mama wybitnego polskiego tenisisty miała 93 lata

Maciej Walasek
25.06.2019 18:48
znicz
fot. Shutterstock

Joanna Fibak nie żyje. Mama najbardziej utytułowanego tenisisty, Wojciecha, zmarła w sobotę w Poznaniu. Miała 93 lata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Joanna Fibak kochała sport. Doskonale radziła sobie w tenisie stołowym, grała w siatkówkę oraz trenowała wioślarstwo. Ze swoim późniejszym mężem, prof. Janem Fibakiem poznali się właśnie przy przystani wioślarskiej. Parę połączyła miłość do sportu.

Zobacz także

Mama Wojciecha Fibaka przez kilka lat pracowała w laboratorium, a później uczyła w Technikum Kolejowym w Poznaniu. To ona miała główny wpływ na rozwój swoich dzieci: córka Barbara została architektem, a Wojciech tenisistą. Pani Joanna pomagała przy organizacji turniejów tenisowych w tym m.in. Grand Prix Wojciecha Fibaka.

- Zawsze pozostawała dobrym duchem, dzięki któremu łatwiej prowadziło się karierę. W czasach juniorskich, gdy w tenisówkach od ciągłych wślizgów robiły mi się dziury, miała na przykład wspaniały patent na wszywanie łatek do butów. Wspierała mnie na każdym kroku, jej pomoc na co dzień była naprawdę nieoceniona – mówił Wojciech Fibak w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Joanna Fibak od zawsze była związana z Poznaniem. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 2 lipca na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Lutyckiej w Poznaniu.

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl, sportowefakty.pl/MW