Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jerzy Janowicz zrezygnował z gry w reprezentacji Polski!

20.07.2017 15:35
sport

- Nie mam ochoty grać w Pucharze Davisa - powiedział Jerzy Janowicz cytowany przez sport.tvp.pl. To oznacza, że 26-letni tenisista - na ten moment - zakończył swoją przygodę z reprezentacja Polski.

Jerzy Janowicz fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Słowa Janowicz są dość enigmatyczne. Swoją decyzję tłumaczył działaniami poprzedniego zarządu Polskiego Związku Tenisowego, ale nie skonkretyzował swoich zarzutów

- Skończyłem ją [grę w Pucharze Davisa - przyp. red.] definitywnie. Jestem zrażony wieloma rzeczami przez poprzedni zarząd i po prostu nie mam ochoty grać w Pucharze Davisa - przyznał JJ.

Janowicz, który obecnie rywalizuje w challengerze w Poznaniu, ma się jeszcze spotkać w tej sprawie z nowym prezesem PZT Mirosławem Skrzypczyńskim. Znając jednak upór Polaka, trudno spodziewać się przełomu.

W październiku reprezentacja Polski zagra o utrzymanie w grupie I strefy europejsko-afrykańskiej Davis Cupu ze Słowacją. Pod nieobecność Janowicza w singlu zagrają najprawdopodobniej Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz, natomiast w deblu Marcin Matkowski oraz zwycięzca Wimbledonu Łukasz Kubot.

RadioZET.pl/TVP Sport/KS

Oceń