Jerzy Janowicz zaatakował PZT. Jest odpowiedź: "Życzymy zdrowia i lepszej pamięci"

Krzysztof Sobczak
05.04.2019 12:25
Jerzy Janowicz
fot. Piotr Matusewicz/East News

Jerzy Janowicz przed kilkom dniami zarzucił Polskiemu Związkowi Tenisowemu brak wsparcia po operacji kolana. Federacja postanowiła skomentować oskarżenia i wytłumaczyć całe zamieszanie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Jerzy Janowicz w wywiadzie dla sport.pl żalił się m.in. na błędną diagnozę postawioną przez lekarza kadry Huberta Krysztofiaka podczas spotkania Pucharu Davisa ze Słowacją w 2015 roku, po którym jego kariera miała "lec z gruzach". Polski Związek Tenisa zapewnia, że zawodnik przyjechał na zgrupowanie z gotową diagnozą i nie było przeciwwskazań, by wystąpił w tym spotkaniu.

PZT odpiera zarzuty Janowicza

"Zarzucanie wybitnym ekspertom błędnej diagnozy jest nieprawdziwe, ponieważ diagnozowanie nie miało miejsca. Jerzy Janowicz przyjechał na zgrupowanie reprezentacji z gotową diagnozą i zaleceniami od swojego ówczesnego ortopedy. Podjął świadomą decyzję o udziale w zgrupowaniu i przedstawił lekarzowi zalecenia ortopedy. Ze strony sztabu medycznego zalecenia zostały wypełnione w stu procentach" - czytamy w komunikacie PZT zamieszczonym na Facebooku. Dodano, że sztab medyczny kadry zalecił tenisiście dodatkowe badania.

Janowicz zaatakował również sponsora PZT, klinikę Rehasport. - Uznałem, że warto spróbować i zadzwoniłem w tej sprawie do związku. Spytałem, że skoro klinika ta opiekuje się zawodnikami związkowymi, to może mógłbym liczyć na pomoc. Dostałem odpowiedzieć, że jedyne, co mogą mi zaoferować, to badanie wady postawy u dzieci - twierdził JJ. Z tymi zarzutami federacja również się nie zgadza.

"Dzięki pomocy ze strony PZT, Jerzy Janowicz mógł skorzystać z usług najlepszych specjalistów na bardzo dobrych warunkach" - napisano, wyjaśniając przy tym, że umowa z kliniką nie obejmuje zabiegu, który zawodnik miał przejść.

"Przedstawiciele Polskiego Związku Tenisowego wielokrotnie kontaktowali się z Jerzym Janowiczem. Rozmawiali z nim zarówno prezes PZT Mirosław Skrzypczyński, jak i szef wyszkolenia Rafał Chrzanowski, a także kapitan reprezentacji Polski w Pucharze Davisa Radosław Szymanik. Polski Związek Tenisowy życzy zawodnikowi szybkiego powrotu do zdrowia i… lepszej pamięci" - zakończono wpis.

RadioZET.pl/KS