Janowicz zrezygnował z Australian Open. Nie wiadomo, kiedy wróci do gry

Andreas Nicolaides
20.12.2017 19:04
Jerzy Janowicz
fot. PAP/EPA

Nie wiadomo jeszcze, którym turniejem Jerzy Janowicz zainauguruje nowy sezon. Tenisista z Łodzi miał w planach udział w styczniowych zmaganiach w Australii, ale nie doszedł jeszcze do pełnej sprawności po operacji kolana, której poddał się pod koniec listopada.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Janowicz zajmuje 123. miejsce w rankingu ATP. Kibice spodziewali się zobaczyć go w kwalifikacjach do Australian Open, ale 27-letniego zawodnika zabrakło na liście startowej. Okazało się, że Polak - mimo wcześniejszych planów - zrezygnował z udziału w wielkoszlemowej imprezie w Melbourne i na razie nie wiadomo, kiedy po raz pierwszy w 2018 roku zaprezentuje się fanom tenisa.

- Planował zagrać w Australii, ale plan nie wypalił. Kolano musi być całkowicie wyleczone. Nie wiadomo, kiedy to będzie - powiedziała PAP osoba z otoczenia Janowicza.

Łodzianin w przeszłości często zmagał się z bólem kolana, co znacząco utrudniało mu grę. Poddawany był m.in. zabiegowi ostrzykiwania komórkami macierzystymi. Pod koniec listopada przeszedł operację, którą miał już zaplanowaną we wrześniu. Trzy dni wcześniej poinformował z kolei o poddaniu się zabiegowi okulistycznemu. Miał on astygmatyzm i na korcie musiał z tego powodu dotychczas nosić specjalne soczewki kontaktowe.

Na liście startowej kwalifikacji Australian Open znalazło się troje Polaków - Magdalena Fręch, Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz. By dostać się do głównej drabinki, trzeba wygrać trzy mecze. Pewne miejsca w zasadniczej części zawodów są Agnieszka Radwańska i Magda Linette.

RadioZET.pl/PAP/AN