Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Janowicz jednak zagra w reprezentacji? Jest porozumienie

21.07.2017 17:47
sport

Jak wynika ze słów prezesa Polskiego Związku Tenisowego Mirosława Skrzypczyńskiego, Jerzy Janowicz zmienił zdanie i będzie do dyspozycji reprezentacji Polski w meczach Pucharu Davisa. Jeszcze w czwartek wydawało się, że sprawa jest już zamknięta.

Jerzy Janowicz fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

– Jestem zrażony wieloma rzeczami przez poprzedni zarząd i po prostu nie mam ochoty grać w Pucharze Davisa – mówił łodzianin, potwierdzając tym samym swoją decyzję, którą podjął już w trakcie Roland Garros. Wszystko wskazuje na to, że mediacje z nowym prezesem PZT przyniosły jednak zmianę tego stanowiska.

– Spędziliśmy razem miłe dwie godziny. Bardzo lubię przebywać w towarzystwie młodych zawodników. Jurek na tę chwilę chce grać w reprezentacji. Ma swoje problemy zdrowotne i musi odbudować ranking. Czas pokaże, w jakich meczach nas będzie reprezentował. Kiedy nadejdą najważniejsze chwile, to będziemy na niego mogli liczyć – zapewnił Skrzypczyński.

Jerzy Janowicz po raz ostatni wystąpił w Davis Cupie w 2015 roku w wygranym przez biało-czerwonych meczu ze Słowacją. Ten triumf dał im historyczny awans do Grupy Światowej. W tym roku Polacy mają inne zadanie - muszą utrzymać się w Grupie I strefy euro-afrykańskiej. Jeśli przegrają ze... Słowacją, spadną do tenisowej czwartej ligi.

RadioZET.pl/TVP Sport/KS

Oceń