Zamknij

Jednak się zaszczepi? Szokujące wieści ws. Novaka Djokovicia

02.02.2022 19:40
Novak Djokovic
fot. Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News

Zaskakujące wieści przekazał we wtorek biograf Novaka Djokovicia. Zdaniem Daniela Miksa, serbski lider światowego rankingu tenisistów jest "bliski decyzji o zaszczepieniu się". Wszystko przez... Hiszpana Rafaela Nadala.

Kilkanaście dni temu byliśmy świadkami ogromnego zamieszania wokół najlepszego tenisisty świata Novaka Djokovicia. Brak szczepienia przeciwko COVID-19, a następnie złożenie australijskiemu rządowi fałszywych informacji we wniosku o wizę doprowadziły do tego, że Serb finalnie nie przystąpił do wielkoszlemowego Australian Open 2022Ostateczna decyzja tamtejszego rządu o deportacji zawodnika zapadła na dzień przed rozpoczęciem turnieju.

Dla zadeklarowanego przeciwnika szczepień przeciwko koronawirusowi były to bardzo poważne konsekwencje. Tym bardziej że w AO 2022 zwyciężył jeden z jego największych rywali - Rafael Nadal. Według informacji przekazanej we wtorek przez autora biografii Djokovicia to właśnie ze względu na Hiszpana Serb może wkrótce zmienić swoje zdanie odnośnie szczepień.

Jednak się zaszczepi? Szokujące wieści ws. Novaka Djokovicia

O co chodzi? W tegorocznym Australian Open Nadal zaliczył swoje 21. zwycięstwo w Wielkim Szlemie w karierze. Pod tym względem został rekordzistą. Wcześniej wraz z Djokoviciem i Rogerem Federerem miał po 20 triumfów w tych najważniejszych tenisowych imprezach.

Właśnie ten rekord, a raczej chęć jego pobicia, ma sprawić, że - według biografa Serba - lider światowego rankingu tenisistów ostatecznie zdecyduje się zaszczepić.

- Zgodnie z tym, co można usłyszeć z jego otoczenia, myślę, że zostanie zaszczepiony. Być może przyczynił się do tego triumf Nadala w Melbourne - powiedział biograf Daniel Miks podczas występu w telewizji "Servus".

RadioZET.pl/Servus