Zamknij

Jamie Hampton kończy karierę. 30-letnia tenisistka przegrała z kontuzją

20.05.2020 12:05
Jamie Hampton kończy karierę
fot. Andy Wong/AP/XMEL319/EastNews

Jamie Hampton, była 24. rakieta świata, w wieku zaledwie 30 lat postanowiła zakończyć sportową karierę. Tenisistka od 2014 roku zmagała się z kontuzją biodra, która na sześć lat wykluczyła ją z rywalizacji.

Jamie Hampton była jedną z najbardziej obiecujących amerykańskich tenisistek, ale na pierwszy finał turnieju rangi WTA czekała aż do 2013 roku. Wówczas jako 23-letnia dziewczyna zagrała o tytuł w Eastbourne (po drodze pokonała Agnieszkę Radwańską), ale nie sprostała Jelenie Wiesninie (2:6, 1:6). W tym samym okresie awansowała do czwartej rundy French Open i trzeciej w Australian Open oraz w US Open.

Jej kariera nabierała tempa, czego dowodem był półfinał imprezy w Auckland w styczniu 2014 roku. Niestety spotkanie z Venus Williams zakończyła z kontuzją biodra, która okazała się bardzo poważna. W ciągu 18 miesięcy przeszła sześć operacji, ale nie poprawiły one jej sytuacji. We wtorek Amerykanka, po sześciu latach, poddała się i ogłosiła zakończenie kariery.

Jamie Hampton kończy karierę

"Tego można było się spodziewać od dłuższego czasu. Ci, którzy śledzili moją tenisową karierę, wiedzą, że w ciągu ostatnich lat przeszłam wiele operacji. Niestety, nie były one na tyle udane, abym mogła powrócić do tenisa" - napisała Hampton w mediach społecznościowych.

"Tenis był moją pierwszą miłością i nawet jeśli nie grałam od kilku lat, to mam złamane serce żegnając się oficjalnie. Z głębi serca pragnę podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali, szczególnie w tych trudnych czasach. Gra na największych arenach była spełnieniem moich marzeniem, ale nie byłaby ona możliwa i nie znaczyła tak wiele bez mojej rodziny, przyjaciół, trenerów, sponsorów i oczywiście kibiców" - dodała była już zawodniczka.

Jamie Hampton kontra polskie tenisistki

Choć kariery Jamie Hampton nie trwała długo, zdążyła aż sześć razy zmierzyć się z najlepszą polską tenisistką Agnieszką Radwańską. Polka przegrała tylko raz, właśnie we wspomnianym Eastbourne. Górą była za to m.in. w Indian Wells 2012. Rok później, w tym samym turnieju, Amerykanka przegrała także z siostrą "Isi", Urszulą Radwańską. Był to rewanż reprezentantki biało-czerwonych za porażkę w pierwszej rundzie Australian Open.

Hampton na rozkładzie miała kilka cennych zwycięstw, m.in. z Caroline Wozniacki, Petrą Kvitovą czy Sloane Stephens.

Rozlicz PIT z Radiem ZET

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/Sportowe Fakty