Indian Wells: Hubert Hurkacz znów lepszy od Nishikoriego

12.03.2019 21:00
Hubert Hurkacz w 4. rundzie Indian Wells

Hubert Hurkacz pokonał rozstawionego z numerem szóstym Japończyka Kei Nishikoriego 4:6, 6:4, 6:3 i awansował do czwartej rundy (1/8 finału) tenisowego turnieju ATP rangi Masters 1000 w Indian Wells. Polak wygrał z tym rywalem po raz drugi w ciągu dwóch tygodni.

W kolejnej rundzie rywalem Hurkacza będzie 19-letni Kanadyjczyk Denis Shapovalov (nr 24. w turnieju), który we wtorek dość gładko pokonał rozstawionego z "dziesiątką" doświadczonego Chorwata Marina Cilicia 6:4, 6:2.

Hurkacz - zajmujący obecnie 67. miejsce w rankingu ATP - poprzednio okazał się lepszy od siódmego obecnie na światowej liście Japończyka 27 lutego w 1/8 finału turnieju w Dubaju, również w trzech setach. Nishikori był wówczas najwyżej notowanym tenisistą pokonanym przez wrocławianina.

Wtorkowy pojedynek trwał dwie godziny i cztery minuty. Polak zakończył zwycięsko rywalizację po trzecim meczbolu.

Hurkacz - Nishikori: Polak w 4. rundzie

Losy spotkania kilka razy się zmieniały. Po przegranym pierwszym secie Hurkacz wygrał drugiego, ale decydującego rozpoczął od przegranego gema przy swoim serwisie. Japończyk nie poszedł jednak za ciosem i po chwili nastąpiło przełamanie powrotne.

Bardzo ważny okazał się szósty gem tej partii. Nishikori popełnił wówczas dwa kolejne błędy serwisowe, po których Hurkacz objął prowadzenie 4:2 i już do końca spotkania kontrolował jego przebieg.

Polak imponował spokojem i dokładnością, czyli atutami, których brakowało w końcówce meczu rywalowi. Hurkacz popisał się łącznie 10 asami (Japończyk trzema).

22-letni wrocławianin kontynuuje świetne występy. W poprzedniej rundzie pokonał 6:2, 3:6, 6:4 rozstawionego z numerem 28. Francuza Lucasa Pouille'a, półfinalistę styczniowego wielkoszlemowego Australian Open.

Teraz Hurkacza czeka pojedynek z bardzo utalentowanym Shapovalovem. Polak jeszcze nigdy nie grał w turnieju ATP z urodzonym w Izraelu Kanadyjczykiem.

Pula nagród w prestiżowym turnieju w Indian Wells wynosi 8,36 mln dolarów.