Indian Wells: Porażka Igi Świątek w finale kwalifikacji

06.03.2019 11:00
Iga Świątek nie zagra w Indian Wells

Iga Świątek była blisko debiutu w głównej drabince Indian Wells, ale w finale kwalifikacji przegrała z Belgijką Ysaline Bonaventure 6:1, 2:6, 4:6. Polka zajmuje obecnie 125. miejsce w rankingu WTA.

Iga Świątek doskonale rozpoczęła to spotkanie. Po pięciu rozegranych gemach było 5:0, a finalnie młoda warszawianka wygrała premierową odsłonę 6:1. Niestety później było już znacznie gorzej.

Belgijka, aktualnie 144. rakieta świata, dwukrotnie przełamała serwis Polki, która ani razu nie była blisko odrobienia strat. Bonaventure kontrolowała przebieg gry i spokojnie wygrała 6:2.

Indian Wells 2019 bez Igi Świątek

Decydującego seta Świątek rozpoczęła od przełamania, ale chwilę później sama straciła swoje podanie. Po przerwie spowodowanej opadami deszczu Polka nie wykorzystała break pointów w piątym i dziewiątym gemie. Skuteczniejsza była Belgijka, która zwieńczyła ten pojedynek przy czwartej piłce meczowej.

W pierwszej rundzie Indian Wells Ysaline Bonaventure zmierzy się z reprezentantką gospodarzy Taylor Townsend (89. WTA).