Zamknij

Iga Świątek poznała wyniki testów na koronawirusa. Przekazała dobre wieści

29.10.2020 15:49
Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek, mistrzyni wielkoszlemowego French Open 2020, kolejny raz uzyskała negatywny wynik testów na koronawirusa. Tenisistka od kilku dni przebywała w kwarantannie w związku z kontaktem z zakażonym prezydentem Andrzejem Dudą. Ten okres ma już za sobą.

Iga Świątek spotkała się z Andrzejem Dudą w miniony piątek (23 października), gdy w Pałacu Prezydenckim została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz promocji i rozwoju sportu. Dzień później prezydent poinformował, że jest zakażony koronawirusem. Na nagraniu opublikowanym na Twitterze przeprosił wszystkich, z którymi miał kontakt w ostatnich dniach, a których mógł zarazić. Wśród potencjalnych zainfekowanych była mistrzyni French Open 2020.

Pierwszy test 19-latka zrobiła jeszcze w sobotę i wynik okazał się negatywny, ale z uwagi na możliwe zakażenie poddała się domowej kwarantannie. W czwartek przekazała kolejne dobre wieści.

Iga Świątek: Wyniki na koronawirusa negatywne

"Przez ostatni tydzień wszyscy członkowie teamu zrobili dwa testy na wykrycie Sars-Cov-2 i u każdego z nas wyszły negatywnie" - napisała  w mediach społecznościowych. Dodała, że Sanepid nie zalecił jej izolacji, ale postanowiła się jej poddać dobrowolnie.

"Nie byliśmy na oficjalnej kwarantannie, ale z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń i odpowiedzialność społeczną, pozostaliśmy przez cały czas w domu" - tłumaczyła. Jednocześnie zdradziła swoje najbliższe plany

"Powoli zaczynam okres przygotowawczy do sezonu 2021, więc mój posezonowy odpoczynek się kończy. Tymczasem wstawiam nieaktualne (ale ładne!) zdjęcie z Jeziora Genewskiego, żeby ten post nie był nudny" - zakończyła.

Iga Świątek jest pierwszą singlistką (i singlistą) z Polski, która wygrała turniej Wielkiego Szlema. Przed nią w finałach grały Jadwiga Jędrzejowska i Agnieszka Radwańska.

RadioZET.pl