Zamknij

Iga Świątek zrezygnowała ze stypendium. Oddaje pieniądze bardziej potrzebującym

04.03.2021 22:38
Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek nie będzie korzystać z dofinansowania ze stypendium Team 100 Polskiej Fundacji Narodowej. Pieniądze woli przekazać bardziej potrzebującym sportowcom.

Świątek jest już uznaną marką w świecie tenisa. Podpisała kilka lukratywnych kontraktów - m.in. z takimi firmami jak Asics czy Rolex. Z tego powodu w tym roku nie wystąpiła o dofinansowanie.

- Poprosiliśmy, aby te pieniądze przekazać na rzecz bardziej potrzebujących sportowców. W naszym kraju jest ich wielu - powiedziała w rozmowie ze Sport.pl Paulina Wójtowicz, menedżerka tenisistki.

Stypendium Team 100 Polskiej Fundacji Narodowej

Świątek korzystała ze stypendium Team 100 Polskiej Fundacji Narodowej w poprzednich dwóch latach. Czym jest to dofinansowanie?

- Team 100 jest pionierskim projektem Polskiej Fundacji Narodowej realizowanym we współpracy z Ministerstwem Sportu oraz Instytutem Sportu - Państwowym Instytutem Badawczym. Celem projektu jest bezpośrednie i pozazwiązkowe wsparcie młodych utalentowanych zawodników, członków kadr narodowych, uprawiających indywidualne dyscypliny olimpijskie i paraolimpijskie, którzy w perspektywie najbliższych lat mają szanse stać się sportową elitą Polski - czytamy na stronie internetowej Polskiej Fundacji Narodowej.

Dowiadujemy się też, że każdy z beneficjentów otrzymuje roczne dofinansowanie w wysokości około 40 000 zł.

Jeśli chodzi o zarobki Świątek, to warto podkreślić, że za wygranie ostatniego turnieju WTA w Adelajdzie Polka otrzymała 255 tysięcy złotych. Za triumf w zeszłorocznym Roland Garros dostała natomiast premię w wysokości około 7 milionów złotych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Iga Świątek zagra w WTA w Dubaju. Kiedy początek turnieju?

RadioZET.pl/Sport.pl/AN