Zamknij

Iga Świątek zaskoczona dedykacją od Olgi Tokarczuk: Nie spodziewałam się

12.10.2020 18:31
Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek otrzymała gratulacje od Olgi Tokarczuk. Ubiegłoroczna laureatka literackiej nagrody Nobla zaskoczyła tenisistkę dedykacją. - Kompletnie się tego nie spodziewałam - odpowiedziała 19-latka.

Iga Świątek w sobotę zapisała się w historii tenisa, sięgając po swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł. Polka przeszła jak burza do finału turnieju, w którym pokonała Sofię Kenin. Po triumfie w internecie pojawiło się mnóstwo gratulacji od wielu znanych osób m.in. od Andrzeja Dudy, Rafała Trzaskowskiego, Novaka Djokovicia, Roberta Lewandowskiego czy Adama Małysza. Wśród nich znalazła się także zeszłoroczna laureatka literackiego nagrody Nobla - Olga Tokarczuk. Traf chciał, że dzień wielkiego finału French Open, który miał miejsce 10 października, zbiegł się z pierwszą rocznicą zdobycia nagrody Nobla przez Tokarczuk.

Po zwycięstwie Świątek, pisarka skierowała do niej specjalną dedykację w swojej książce "Bieguni". Nagranie zostało zamieszczone w sieci przez Monikę Olejnik

- Niech każdy 10 października będzie świętem polskich kobiet i dziewczyn. I żebyśmy zdobywały najwyższe szczyty. Ściskamy cię. Kobiety górą - powiedziała Tokarczuk.

Iga Świątek na fenomenalnej konferencji prasowej. Ujawniła, co robiła po triumfie

Na odpowiedź Igi Świątek nie trzeba było długo czekać. Tenisistka zamieściła wpis na Twitterze, w którym nie kryła zaskoczenia.

Iga Świątek otrzymała dedykację od Olgi Tokarczuk. Błyskawiczna odpowiedź tenisistki

- Kompletnie się tego nie spodziewałam... Dziękuję bardzo, nigdy nie dostałam tak cennej dedykacji. Nie miałam jeszcze okazji poznać dzieł Pani Tokarczuk, ale teraz, kiedy lektury szkolne już za mną, na pewno będę miała do tego przestrzeń - napisała Polka.

Iga Świątek po zwycięstwie w turnieju French Open zanotowała ogromny awans w rankingu WTA. Sportsmenka przeskoczyła z 54. na 17. miejsce w zestawieniu. Po zdobyciu wielkoszlemowego tytułu, 19-latka zapowiedziała, że do gry wróci dopiero w 2021 roku.

Iga Świątek może nie zapłacić podatku od wygranej w Roland Garros

RadioZET.pl/