Zamknij

Iga Świątek zerwała współpracę z trenerem. "Ta zmiana nie jest łatwa"

04.12.2021 12:33
Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek po pięciu latach zerwała współpracę z trenerem Piotrem Sierzputowskim. - Ta zmiana nie jest łatwa - przekazała tenisistka w oficjalnym komunikacie.

Pełna treść oświadczenia Igi Świątek:

"Po ponad 5 latach zdecydowałam się zakończyć współpracę z trenerem Piotrem Sierzputowskim. Ta zmiana nie jest łatwa i decyzja też nie była. Jako tenisiści spotykamy na swojej drodze osoby, które wnoszą dużą wartość do naszej pracy, a często też do życia, bo w tourze spędzamy razem prawie cały rok. Dojrzałam do tego, że w życiu zawodowym potrzebujemy czasem takich zmian, aby spotkać kolejne osoby, z którymi zbudujemy współpracę na następne etapy naszego rozwoju.

Dziękuję Trenerowi za wszystko, co dla mnie zrobił. Wzajemnie daliśmy sobie bardzo wiele i mam nadzieję, że z tą wartością i doświadczeniem będziemy dalej się rozwijać i spełniać zawodowo. Trenerze, dużo Trenerowi zawdzięczam i bardzo dziękuję za czas, który doprowadził nas do miejsca, w jakim jesteśmy teraz.

Macie prawo pytać co dalej. Mam wszystko, czego na ten moment potrzeba mi do dalszej pracy i chciałabym bez dodatkowej presji z zewnątrz skupić się w pełni na przygotowaniach do kolejnego sezonu. Mam nadzieję, że spotka się to z Waszym zrozumieniem".

Iga Świątek w trakcie swojej współpracy z Piotrem Sierzputowskim w 2020 roku wygrała wielkoszlemowy turniej Rolanda Garrosa, a we wrześniu tego roku awansowała na 4. miejsce w rankingu WTA. W tym sezonie grała też w prestiżowym turnieju WTA Finals.