Zamknij
Iga Świątek
  • Iga Świątek
  • Iga Świątek 2
  • Iga Świątek 3
  • 5 Zobacz
fot. Rex Features/East News

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyło się uroczyste losowanie grup turnieju WTA Finals 2021. Podczas ceremonii w Guadalajarze tenisistki błyszczały w pięknych kompozycjach. Szczególnie zaskoczyła Iga Świątek, która pokazała się w niecodziennej kreacji.

Ceremonia losowania grup turnieju WTA Finals 2021 odbyła się podczas uroczystej gali w Palacio Municipal de Zapopan w Guadalajarze. Wszystkie uczestniczki Turnieju Mistrzyń zaprezentowały się na ceremonii w wieczorowych kreacjach, a organizatorzy zadbali o odpowiednią oprawę.

Podczas gali zawodniczki były kolejno zapraszane na scenę, na której odbywała się ich prezentacja. - Jestem bardzo dumna, że będę reprezentować tutaj Polskę. Wiem, że polscy kibice będą mnie wspierać. Usłyszycie ich na stadionie - powiedziała Iga Świątek.

Iga Świątek zaskoczyła na ceremonii losowania WTA Finals. Co za kreacja

Dla 20-latki z Raszyna udział w tegorocznym WTA Finals będzie zarazem jej debiutem w Turnieju Mistrzyń. W poniedziałkowy wieczór nasza tenisistka wyróżniała się na tle pozostałych uczestniczek nie tylko wiekiem, ale również kreacją. Polka tradycyjnie już postawiła na niskie obcasy. Założyła również bardzo ciekawą sukienkę. Umalowana i uśmiechnięta Świątek wyglądała bardzo atrakcyjnie.

- Nie mamy za dużo okazji, żeby założyć ładne sukienki i makijaż, więc była to fajna zabawa - skomentowała Polka na ceremonii. Wszystkie zawodniczki zapozowały w swoich kreacjach do wspólnego zdjęcia z trofeum Billie Jean King, przyznawanego triumfatorce turnieju singla. Na nim widać wyraźnie, że każda z tenisistek postawiła na zupełnie odmienną kompozycję od innych.

WTA Finals 2021: W jakiej grupie jest Iga Świątek? Z kim gra Polka?

Iga Świątek trafiła w WTA Finals 2021 do grupy Chichen Itza. Jej przeciwniczkami będą Białorusinka Aryna Sabalenka, Hiszpanka Paula Badosa oraz Greczynka Maria Sakkari. To właśnie z tą ostatnią Polka zmierzy się na inaugurację w czwartek.