Zamknij

Iga Świątek zagra w WTA w Miami. Kiedy odbędzie się turniej?

11.03.2021 12:10
Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek potwierdziła, że następnym turniejem, w którym weźmie udział, będzie WTA w Miami. Kiedy odbędzie się ta impreza? Kiedy Iga Świątek zagra kolejny mecz?

  • Iga Świątek potwierdziła, że wystąpi w turnieju WTA w Miami
  • WTA w Miami zaplanowano na 22 marca. Turniej potrwa do 4 kwietnia
  • Ostatni raz Polka grała w WTA w Dubaju. W 3. rundzie przegrała z Garbine Muguruzą

Iga Świątek po wygraniu turnieju WTA w Adelajdzie przystąpiła do mocno obsadzonego WTA w Dubaju. Już w 3. rundzie Polka spotkała się z wysoko notowaną Garbine Muguruzą. Nasza reprezentantka przegrała dość gładko - 0:6, 4:6.

- Dziękuję za wsparcie, jakie dawaliście mi przez ostatnie tygodnie. To czas pełen ważnych lekcji i doświadczeń. Czasami przychodzi dzień, w którym trudno ułożyć wszystkie puzzle tak, aby do siebie pasowały i tak było wczoraj. Czas więc wracać do domu. Do zobaczenia w Miami! - napisała Świątek na Twitterze po tamtym meczu.

Kiedy odbędzie się turniej WTA w Miami? Kiedy zagra Świątek?

Tym samym Polka potwierdziła, że najbliższym turniejem, w jakim ją zobaczymy, będzie WTA w Miami. Impreza potrwa od 22 marca do 4 kwietnia.

Świątek w ostatnim czasie dołączyła do czołówki światowego tenisa. Pod koniec sezonu 2020 triumfowała w wielkoszlemowym Roland Garros, w tym roku wygrała natomiast swój pierwszy turniej cyklu WTA. Pod koniec lutego zwyciężyła w Adelajdzie.

W rankingu WTA zajmuje 15. miejsce.