Zamknij

Iga Świątek wystąpi w Polsce. Znamy datę wyjątkowego meczu

23.04.2021 07:24
Iga Świątek
fot. AP/Associated Press/East News

Iga Świątek zagra w  Polsce. Polka weźmie udział w turnieju w Gdyni, gdzie przed igrzyskami olimpijskimi wystąpi w meczu pokazowym. Na tę chwilę nie wiadomo, kto będzie rywalem 19-latki.

Iga Świątek miała nie wystąpić w turnieju WTA w Gdyni, który po kilku latach wraca na salony tenisa. Wszystko przez termin rozegrania imprezy, którą zaplanowano w dniach 19-25 lipca. 23 lipca rozpoczynają się igrzyska olimpijskie, a dzień później walkę o medale zaczynają tenisiści.

W Japonii zagrają 64 najwyżej sklasyfikowane zawodniczki rankingu WTA z 14 czerwca, a na ten moment Świątek zajmuje 16. miejsce. Przed wyjazdem do Kraju Kwitnącej Wiśni 19-latka pojawi się w Gdyni, gdzie rozegra specjalne spotkanie.

Iga Świątek zagra w turnieju WTA w Gdyni. Wyjątkowy mecz Polki przed IO w Tokio

Iga Świątek będzie na turnieju WTA 250 w Gdyni. Zagra tam mecz pokazowy, najprawdopodobniej z jednym z zawodników. To będzie jej oficjalne pożegnanie przed igrzyskami olimpijskimi. Jest gwiazdą turnieju, oczywiście, będzie na konferencji prasowej, będzie obecna w wielu różnych materiałach. Dzięki Idze tak naprawdę ten turniej pojawił się z powrotem na mapie – ujawniła menedżerka zawodniczki Paulina Wójtowicz.

W wyjątkowym meczu Świątek ma stanąć naprzeciwko tenisiście z ATP. Jego nazwisko ma zostać ogłoszone w najbliższym czasie.

RadioZET.pl