Zamknij

Iga Świątek zagra w Madrycie. Kiedy odbędzie się turniej? [DATA]

21.04.2021 15:55
Iga Świątek zagra w Madrycie
fot. MARTIN BUREAU/AFP/East News

Iga Świątek przygotowuje się do pierwszego w tym sezonie turnieju na kortach ziemnych. 19-letnia Polak wystąpi w imprezie rangi WTA 1000 w Madrycie. Sprawdź, kiedy odbędzie się turniej w Madrycie. TERMIN i DATA zawodów w Madrycie.

  • Iga Świątek przygotowuje się do turnieju w Madrycie
  • Będzie to drugi występ Polki w tej imprezie, ale pierwszy w drabince głównej
  • Sprawdź, kiedy odbędzie się turniej WTA 1000 w Madrycie z udziałem Igi Świątek

Iga Świątek (16. WTA) ostatni oficjalny mecz rozegrała 2 kwietnia, ale to było w deblu w parze z Betthanie Mattek-Sands. Na singlowe spotkanie najlepszej polskiej tenisistki czekamy od 27 marca - tego dnia przegrała w trzeciej rundzie turnieju WTA 1000 w Miami z Aną Konjuh. Następnie wycofała się ze zmagań w Stuttgarcie, zrezygnowała również z gry w reprezentacji Polski w rywalizacji barażowej z Brazylią w Pucharze Billie Jean King.

Impreza na Florydzie była dla mistrzyni French Open 2020 ostatnim etapem pierwszej części sezonu. Teraz przed nią zmiana nawierzchni z twardej na ziemną i kolejne turnieje, które będą jednocześnie przygotowaniem do obrony tytułu na kortach imienia Rolanda Garrosa. W najbliższym czasie 19-latkę z Raszyna czekają zmagania w Madrycie.

Plany startowe Igi Świątek: Gdzie zagra w kwietniu i maju?

Iga Świątek dopiero drugi raz pojawi się w hiszpańskiej stolicy, ale pierwszy raz zagra w drabince głównej. W debiucie w 2019 roku nie przebrnęła eliminacji, a przed rokiem turniej został odwołany z powodu pandemii COVID-19.

Po zawodach w Madrycie Polka planuje start w Rzymie - to także zawody rangi WTA 1000. French Open 2021 odbędzie się w dniach 31 maja - 13 czerwca.

Iga Świątek w Madrycie: Kiedy turniej - DATA, TERMIN, KALENDARZ

Turniej w Madrycie odbędzie się w dniach 29 kwietnia - 8 maja.

RadioZET.pl