Zamknij

Iga Świątek zagra w Gdyni w 2022 roku? "Bardzo jej zależy"

11.10.2021 18:21

Iga Świątek z powodu zbliżających się igrzysk olimpijskich w Tokio nie wystąpiła w pierwszej edycji turnieju WTA w Gdyni, ale już zapowiedziała, że chciałaby się pojawić w 2022 roku. W 2022 roku imprezę zorganizuje jej tata Tomasz Świątek oraz Paulina Wójtowicz, którzy wykupili udziały w spółce Tennis Consulting od Marcina Matkowskiego.

Iga Świątek zagra w Gdyni w 2022 roku
fot. PAP/EPA

Iga Świątek aktualnie rywalizuje w turnieju WTA Masters 1000 w Indian Wells, gdzie walczy o awans do kończącego sezon WTA Finals. Byłoby to piękne zwieńczenie tego wyjątkowego sezonu; nie dość, że pierwszego pełnego [poprzedni został przerwany na niemal pół roku z powodu pandemii COVID-19 - red.], to jeszcze związanego z dodatkową presją. Niemal dokładnie rok temu, 10 października 2020, 20-latka z Raszyna wygrała wielkoszlemowy French Open i natychmiast stała się jedną z największych gwiazd kobiecego tenisa. Wygrane imprezy w Adelajdzie i Rzymie świadczą o tym, że podopieczna Piotra Sierzputowskiego nie wpadła w pułapkę "jednorocznej gwiazdki" i potwierdziła swoją klasę.

W lipcu Polka zadebiutowała w igrzyskach olimpijskich, a ze względu na bliskość terminów nie mogła wziąć udziału w pierwszej odsłonie turnieju WTA w Gdyni. Świątek, podobnie jak Hubert Hurkacz, stawili się jednak na Pomorzu i zagrali pokazowy mecz deblowy wraz z Klaudią Jans-Ignacik i dyrektorem zawodów Marcinem Matkowski. Ten ostatni przestał już pełnić tę funkcję.

Tomasz Świątek i Paulina Wójtowicz zorganizują turniej WTA w Gdyni

W poniedziałek wydano komunikat, w którym poinformowano, że Marcin Matkowski sprzedał swoje udziały w spółce Tennis Consulting Tomaszowi Świątkowi, tacie Igi, oraz Paulinie Wójtowicz. Zaznaczono przy okazji, że najlepsza polska tenisistka ma w swoich planach występ w Gdyni w 2022 roku.

"Co ważne, BNP Paribas Poland Open 2022 znalazł się w kalendarzu sportowym Igi. Idze bardzo bliska jest gra dla naszych kibiców, chce to robić jak najczęściej, dlatego osobiście bardzo jej zależy na udziale w tym turnieju" - napisano.

Turniej w Gdyni ma się odbyć w lipcu 2022 roku.

RadioZET.pl/Materiały prasowe