Zamknij

Iga Świątek zabrała głos po wypadku na treningu. Zabawne porównanie

Maciej Walasek
26.06.2022 09:32
Iga Świątek
fot. ADRIAN DENNIS/AFP/East News

Iga Świątek w rozmowie z Polsatem Sport odniosła się do swojego wypadku na treningu. Liderka światowego rankingu uspokoiła kibiców, porównując uczucie bólu do... nadepnięcia na klocek lego.

Iga Świątek przygotowuje się do startu na tegorocznym Wimbledonie. Dla 21-latki będzie to pierwszy występ na trawiastej nawierzchni w tym sezonie. W piątek Polka przygotowywała się do imprezy odbywając trening na korcie centralnym.

W pewnym momencie tenisistka lekko uderzyła się rakietą w kolano. Carole Bouchard przekazała na Twitterze, że Świątek potrzebowała pomocy zespołu, ale wszystko jest w porządku.

Niektórzy zaczęli panikować i doszukiwać się w tym kontuzji, która wykluczy liderkę rankingu WTA z Wimbledonu. W wywiadzie dla Polsatu Sport sama zainteresowana rozwiała wszelkie wątpliwości.

Wypadek Świątek na treningu. Polka skomentowała sytuację

- Faktycznie mogło to wyglądać bardzo dramatycznie. Generalnie uderzyłam się rączką rakiety. To takie uczucie, jakby mocno stanęło się na klockach lego. To nie jest kontuzja, ale faktycznie przez chwilkę bolało - podkreśliła Iga Świątek.

Pierwszy mecz na Wimbledonie Świątek rozegra już we wtorek. Jej rywalką będzie Chorwatka Jana Fett. Relacja na żywo z meczu Świątek - Fett zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl