Iga Świątek odpadła z Wimbledonu, wygrana Jabeur po ciężkiej walce

05.07.2021 13:46
Świątek - Jabeur NA ŻYWO

Iga Świątek odpadła z Wimbledonu. Polka przegrała z Ons Jabeur 7:6, 1:6, 1:6 w meczu 1/8 finału i pożegnała się z londyńskim turniejem.

Ons Jabeur już w pierwszym gemie przełamała Igę Świątek. Po wygraniu kolejnego gema Polka przełamała rywalkę. Po trzecim zaczęła się zacięta walka, gdzie gra zawodniczki z Raszyna zaczęła się nakręcać. Polka i Tunezyjka szły jak równy z równym, a 20-latka zaczęła być coraz skuteczniejsza w ataku. Polka zdołała przełamać rywalkę i doprowadzić do remisu 3:3.

Jednak Tunezyjka odwdzięczyła się Polce tym samym i była w lepszej sytuacji. Przy stanie 5:4 Jabeur i Świątek zażarcie walczyły o dziesiątego gema, ale w końcu zawodniczka z Raszyna wygrała czwartą piłkę na kolejne przełamanie. Przy remisie 5:5 ostatni głos należał do Polki, która wygrała kolejnego gema i po kapitanej grze ostatecznie triumfowała 7:6.

W drugim secie Jabeur zdeklasowała 20-latkę, zwyciężając pierwsze cztery gemy. Tunezyjka grała jak natchniona i wychodziło jej praktycznie wszystko, triumfując 6:1.

Ostatni i decydujący set nie odstawał od poprzednich, gdzie kibice oglądali szybkie akcje. Ons Jabeur błyszczała na zagrywce, gdzie nękała Świątek. Przy prowadzeniu 4:1, zwyciężczyni French Open 2020 robiła wszystko, żeby wrócić do gry, ale jej rywalka nie pozwoliła jej rozwinąć skrzydeł i dokańczając dzieła 6:1, wyeliminowała Polkę z turnieju.

Iga Świątek - Ons Jabeur 7:6, 1:6, 1:6