Przebłyski to za mało. Iga Świątek żegna się z turniejem w Cincinnati

18.08.2022 21:34
Iga Świątek

Iga Świątek przegrała mecz 3. rundy turnieju w Cincinnati z Amerykanką Madison Keys 3:6, 4:6. Polka w słaby stylu pożegnała się z turniejem. Jej forma budzi obawy przed wielkoszlemowym US Open.

Iga Świątek nie bez problemów przystępowała do starcia w 3. rundzie turnieju w Cincinnati. Polka już w starciu ze Sloane Stephens wyglądała momentami niemrawo. Kolejne wahania formy u naszej tenisistki obejrzeliśmy w starciu z Madison Keys.

W pierwszym secie obie tenisistki szły łeb w łeb aż do stanu 3:3 w gemach. Wtedy raszynianka jakby zawiesiła się, przez co Amerykanka konsekwentnie budowała swoją przewagę. Liderka rankingu WTA nie zaskakiwała swojej rywalki z serwisu, również jej forhend nie funkcjonował dobrze. Efekt? Osiem wygranych gemów z rzędu dla Keys.

Iga Świątek żegna się z turniejem w Cincinnati

W drugim secie widzieliśmy marazm Igi aż do stanu 5:0 dla 24-latki. Gdy wydawało się, że Polka nie zdobędzie już ani jednego gema, zaczęła wyraźnie grać lepiej. Udało jej się zdobyć kilka punktów z forhendu, również zaczął lepiej funkcjonować serwis. Niestety przewaga wypracowana na początku drugiego seta przez Keys okazała się zbyt duża i ostatecznie Świątek zakończyła swoje zmagania w turnieju w Cincinnati na 3. rundzie.

Dla 21-latki był to ostatni test przed zbliżającym się wielkimi krokami US Open. Madison Keys gra dalej, a jej rywalką będzie triumfatorka tegorocznego Wimbledonu - Jelena Rybakina.