Zamknij

Kolejne wyróżnienie WTA dla Igi Świątek. Nagrodzono też jej trenera

08.12.2020 18:07
Kolejne wyróżnienie WTA dla Igi Świątek
fot. CORINNE DUBREUIL/AFP/East News

Iga Świątek, mistrzyni French Open 2020, została uznana przez WTA za tenisistkę, która z minionym sezonie zrobiła największy postęp. Nagrodzono też jej trenera Piotra Sierzputowskiego.

  • Iga Świątek, Magda Linette i Piotr Sierzputowski w gronie nagrodzonych przez WTA za sezon 2020
  • 19-letnia mistrzyni WTA została wyróżniona dwukrotnie - przez kibiców i WTA, otrzymując miano zawodniczki, która zrobiła największy postęp
  • Piotr Sierzputowski został uznany za Trenera Roku

Iga Świątek pierwsze wyróżnienie dostała w poniedziałek. 19-letnia Polka, podobnie jak wcześniej przez lata jej wielka poprzedniczka Agnieszka Radwańska, otrzymała tytuł ulubionej zawodniczki kibiców. Powody do zadowolenia miała też Magda Linette, która wygrała plebiscyt na najlepsze zagranie roku. To głosowanie również wielokrotnie wygrywała "Isia".

We wtorek tenisistka z Raszyna otrzymała tytuł "WTA's Most Improved Player of the Year", przyznawany za największy postęp w danym roku. W uzasadnieniu podkreślono, że dokonała historycznego wyczynu w polskim tenisie. Dodano, że w wieku 19 lat została najmłodszą kobietą od czasu Moniki Seles, która wygrała turniej na kortach Rolanda Garrosa.

Iga Świątek - "WTA's Most Improved Player of the Year"

"Rozpoczęła sezon 2020, awansując do 1/8 finału Australian Open. W 2019 roku trafiła do TOP 50, po tegorocznym turnieju w Paryżu weszła do pierwszej dwudziestki i kończy sezon na 17. miejscu" - napisano na stronie WTA.

Najbardziej prestiżowa nagroda, tytuł najlepszej tenisistki sezonu, przypadł mistrzyni Australian Open i finalistce French Open, Amerykance Sofii Kenin.

Piotr Sierzputowski Trenerem Roku WTA

WTA nagrodziło nie tylko zawodniczkę, ale także jej szkoleniowca Piotra Sierzputowskiego, który uzyskał miano Trenera Roku.

"Ta nagroda jest wyrazem uznania dla zwycięskiego trenera za sukcesy na korcie, ale także za pełnienie funkcji ambasadora sportu i wprowadzanie coachingu na pierwszy plan" - podkreślono na stronie WTA.

Tytuł "WTA Coach of the Year" został przyznany dopiero po raz trzeci. W pierwszej edycji triumfował Niemiec Sascha Bajin, a w kolejnej Australijczyk Craig Tyzzer.

RadioZET.pl/PAP