Zamknij

Iga Świątek wyróżniona. WTA doceniło świetną postawę Polki

27.11.2019 17:43
Iga Świątek
fot. Wojciech KUBIK/East News

Iga Świątek może otrzymać nagrodę dla najlepszej debiutantki roku WTA. Polska sportsmenka została uwzględniona w gronie najbardziej utalentowanych tenisistek świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Sezon 2019 w kobiecym tenisie został zakończony, zatem nadszedł czas, by wynagrodzić trudy najlepszych. Wśród nich nie zabrakło miejsca dla jednej z Polek. Iga Świątek znalazła się w gronie nominowanych do nagrody debiutantki roku WTA. Wyróżnienie zostaną przyznane przez dziennikarzy, a ogłoszone - 11 grudnia.

Iga Świątek wyróżniona przez WTA. Może zostać debiutantką roku

18-letni Polka osiągnęła w 2019 roku finał zawodów WTA w Lugano oraz 4. rundę Rolanda Garrosa. Sezon zakończyła co prawda jako 60. rakieta świata, ale po US Open doznała kontuzji, wykluczającej ją z gry przez resztę sezonu. Gdyby nie to, miałaby spore szanse na utrzymanie się w pierwszej 50. Przypomnijmy, że jeszcze w sierpniu warszawianka była notowana na 49. pozycji w rankingu WTA.

Dodajmy, że do nagrody w kategorii debiutantka roku zostały zgłoszone wszystkie zawodniczki, które w minionym już sezonie znalazły się w Top 100, a ich rezultaty były "godne uwagi". Wśród nominowanych, prócz Świątek, są zatem takie tenisistki jak 19-letnia rumuńska triumfatorka US Open - Bianca Andreescu, 15-letnia Amerykanka - Cori Gauff czy 23-letnia Czeszka - Karolina Muchova.

Chociaż, wobec takiej konkurencji, szanse polskiej sportsmenki na zgarnięcie nagrody nie są zbyt duże, sam fakt nominowania trzeba szczególnie docenić. Iga Świątek jest jedyną biało-czerwoną wśród zgłoszonych do wyróżnień WTA.

RadioZET.pl/WTA