Iga Świątek wyjedzie z milionami z turnieju US Open. Kosmiczne zarobki za wygraną

11.09.2022 00:09

Iga Świątek pokonała w finale Ons Jabeur i została pierwszą Polką, która wygrała US Open. 21-latka po triumfie w wielkoszlemowym turnieju wyjedzie z Nowego Jorku bogatsza o kilka milionów. Za triumf na US Open Polka zgarnęła fortunę.

Iga Świątek

Iga Świątek fantastycznie spisuje się na amerykańskich kortach w Nowym Jorku. Polka w tym tygodniu poprawiła swoje najlepsze osiągnięcie na US Open, awansując do ćwierćfinału turnieju. Po wygranej z Jule Niemeier Polka kontynuowała zwycięską passę, gdzie pokonała Jessicę Pegulę w dwóch setach.

Jednak prawdziwy horror miał miejsce w półfinale. Świątek nie poradziła sobie w pierwszym secie z Aryną Sabalenką, wyszarpując jedynie trzy gemy. Później raszynianka rozbiła rywalkę 6:1 i na koniec przypieczętowała awans do finału US Open, triumfując 6:4.

Zarobki Świątek w US Open. Miliony na koncie Polki

To historyczny, pierwszy awans w karierze Świątek do finału US Open. Za sportowym sukcesem idą też wielkie zarobki. Polka za samą grę w półfinale zainkasowała 705 tys. dolarów, co daje 3,3 mln zł. Po zwycięstwie z Białorusinką jej kwota praktycznie się podwoiła, a liderka rankingu już zgarnęła 1,3 mln dolarów, co daje blisko 6,2 mln zł.

loader

Jednak po wygraniu US Open na konto Igi Świątek wpłynie aż 2,6 mln dolarów, czyli ponad 13 mln zł! Warto zaznaczyć, że 21-latka będzie musiała odprowadzić jeszcze podatek od tej kwoty, ale to i tak nie zmienia faktu, że tenisistka zgarnie fortunę.