Zamknij

Iga Świątek skomentowała zwycięstwo na French Open

10.10.2020 16:51
Iga Świątek skomentowała wygranie French Open
fot. PAP/EPA

Iga Świątek zwyciężyła w turnieju French Open. - Ciężko cokolwiek powiedzieć. Nie wiem co się dzieje. Jestem tak szczęśliwa. Zawsze chciałam wygrać turniej wielkoszlemowy - mówiła po zwycięstwie w finale 19-letnia tenisistka.

Iga Świątek w wielkim finale wielkoszlemowego French Open pokonała Sofię Kenin 6:4, 6:1. Polska tenisistka została pierwszą osobą z Polski, która zdobyła tytuł wielkoszlemowy w singlu.

- Ciężko cokolwiek powiedzieć. Nie wiem co się dzieje. Jestem tak szczęśliwa i wdzięczna, że dzisiaj moja rodzina do mnie dołączyła. W tej chwili to za dużo emocji dla mnie Zawsze chciałam wygrać turniej wielkoszlemowy. Dziękuje bardzo wszystkim, którzy mnie wspierali – powiedziała w pierwszych słowach Świątek po triumfie.

Iga Świątek wygrała French Open

Chwilę później, 19-latka odniosła się do Sofii Kenin, która w czasie finału borykała się z urazem uda.

- Mam nadzieję, że to nie jest poważna kontuzja, która uniemożliwiła jej grać dzisiaj na sto procent. Chciałam grać agresywnie. Bardzo się stresowałam. Było niezwykle ciężko, ale nie wiem co się stało, że udało mi się wrócić od stanu 0:3.

- Tata nauczył mnie jak być profesjonalistą w zawodowym sporcie. Wychował mnie jak by pewnym siebie na korcie. Dziękuje Ci za to, bardzo Cię kocham - zakończyła wzruszona Świątek.

RadioZET.pl/