Iga Świątek wygrała pokazowy turniej w Montreux

05.07.2020 15:38
Iga Świątek wygrała turniej w Montreux

Iga Świątek wygrała pokazowy turniej Elle Spirit Open w Montreux. W finale sklasyfikowana na 49. miejscu w rankingu WTA Polka pokonała reprezentantkę gospodarzy, Szwajcarkę Viktoriję Golubić (123. WTA) 6:2, 6:2.

W drodze do finału Iga Świątek pokonała inne Szwajcarki: Conny Perrin (254.), Jil Teichmann (63.), Leonie Kueng (155.) w grupie i Simonę Waltert w półfinale (284.). Jedynego seta przegrała z najwyżej sklasyfikowaną z nich.

19-letnia Polka w przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa zdała maturę, a ze względu na zawieszenie rozgrywek WTA mogła całkowicie skupić się na nauce. Turniej w Montreux, gdzie wygrała zawody ITF w 2018 roku, był jej pierwszym występem od lutego. Wówczas dotarła do drugiej rundy zmagań w Doha.

Iga Świątek wygrała w Montreux

Iga Świątek oba sety rozpoczęła od utraty własnego podania, ale bardzo szybko odrabiała straty i pokazywała, że mentalnie jest bardzo mocna. Jednocześnie z każdą piłką jej przewaga nad niżej notowaną rywalką rosła i ani przez moment nie było wątpliwości, kto w tym meczu będzie górą. Ostatecznie Polka wygrała 6:2, 6:2.

Rozgrywki WTA mają zostać wznowione w sierpniu. Polka przeniesie się teraz do Francji, gdzie będzie trenować.