Iga Świątek wygrała French Open! Historyczny sukces polskiej tenisistki

10.10.2020 15:55
Świątek - Kenin

Iga Świątek wygrała French Open 2020! W finale 19-latka pokonała rozstawioną z "4" Sofię Kenin 6:4, 6:1 i została pierwszą Polką, która wygrała Wielkiego Szlema!

Iga Świątek bez straty seta awansowała do finału French Open 2020. Po drodze pokonała finalistkę z ubiegłego roku Marketę Vondrousovą, liderkę rankingu deblistek Su-Wei Hsieh, finalistkę Wimbledonu 2014 Eugenie Bouchard, mistrzynię Rolanda Garrosa 2018 i turniejową "1" Simonę Halep oraz dwie kwalifikantki - Martinę Trevisan i Nadię Podoroską. W finale również nie znalazła pogromczyni.

Polka mierzyła się z mistrzynią Australian Open 2020, Sofią Kenin. Amerykanka i Polka spotkały się po raz pierwszy w seniorskiej karierze, ale miały za sobą jeden mecz w gronie juniorek - w trzeciej rundzie French Open 2016 nastolatka z Raszyna wygrała 6:4, 7:5.

Iga Świątek mistrzynią French Open 2020

Iga Świątek zdominowała swoją rywalkę, która choć walczyła, biegała jak zwykle szybko, to nie znalazła recepty na ogromną moc zagrań 19-letniej Polki. Do tego mierzyła się z kontuzją, przez którą w drugiej partii przy stanie 2:1 udała się na przerwę medyczną. Zmiana plastra na udzie nie pomogła i Iga dopełniła już w tym momencie formalności.

To pierwsza Polka, która wygrała turniej Wielkiego Szlema.