Zamknij

Iga Świątek w objęciach Darii Abramowicz: "Najlepszy prezent w życiu" [ZDJĘCIE]

10.10.2020 20:30
Iga Świątek w objęciach Darii Abramowicz
fot. PAP/EPA

Daria Abramowicz, psycholog, która współpracuje ze sztabem szkoleniowym Igi Świątek, w dniu finału French Open 2020 obchodziła 33. urodziny. Tenisistka sprawiła jej prezent wygrywają, jako pierwsza Polka historii, turniej Wielkiego Szlema.

Iga Świątek w kapitalnym stylu wygrała French Open 2020. 19-letnia Polka zrobiła wrażenia na ekspertach i obserwatorach nie tylko swoją formą, ale także, a może przede wszystkim przygotowaniem mentalnym. To o tym aspekcie uprawiania sportu mówiło się najwięcej. Wielokrotnie podkreślano, że nastolatka z Raszyna ma "jasną głowę", nie przejmuje się chwilowymi wpadkami i konsekwentnie analizuje taktykę. Za tym wszystkim stoi psycholog, Daria Ambramowicz.

- Moim zadaniem jest pomóc w opanowaniu stresu. Występuje on na trzech poziomach: myśli, emocji i wpływu na twoje ciało. Jeśli w kluczowych momentach potrafisz nim zarządzać, stajesz się lepszym zawodnikiem. Staram się pomóc w organizacji świata, w którym funkcjonuje profesjonalny sportowiec. A to są różne działki i role: także życie osobiste, biznes, media społecznościowe, a również takie kwestie jak na przykład regeneracja - mówiła Daria Abramowicz w materiale przygotowanym przez WTA.

Iga Świątek w objęciach Darii Abramowicz [FOTO]

Największą rolę Daria Ambramowicz odegrała przed meczem z Simoną Halep. Polka przyznała później, że dopiero wtedy uwierzyła w pozytywne rezultaty pracy z psychologiem. Musiała się zmierzyć z porażką sprzed roku, gdy uległa słynnej Rumunce w 45 minut 6:1, 6:0. W tym sezonie górą była 19-latka, która zwyciężyła 6:1, 6:2, prezentując wyborną formę i pokazując, że tamta klęska jeszcze bardziej ją zmotywowała.

Abramowicz była też jedną z pierwszych osób, którym Iga podziękowała po pokonaniu w finale French Open Sofii Kenin. - Dziękuję Darii, która dziś obchodzi urodziny. Myślę, że to dobry prezent - mówiła z uśmiechem polska tenisistka.

W sieci Daria Abramowicz opublikowała wymowne zdjęcie: "Najlepszy prezent urodzinowy na świecie" - napisała. Na fotografii widzimy Igę w objęciach pani psycholog.

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl