Zamknij

Iga Świątek w drugiej rundzie WTA w Rzymie. Kontuzja Riske

10.05.2021 14:32
Świątek - Riske NA ŻYWO
fot. PAP/EPA

Iga Świątek awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Rzymie. Przy stanie 5:4 dla Polki Amerykanka doznała kontuzji stopy i była zmuszona zakończyć spotkanie.

Iga Świątek dobrze zaczęła mecz, wygrywając pierwszego gema, grając na przewagi. Polka dyktowała tempo gry, ale brakowało jej dokładności. Riske doprowadziła do remisu, a potem dokonała pierwszego przełamania. Amerykanka szła za ciosem i zdobywała kolejne gemy, przełamując 19-latkę w piątej odsłonie, wychodząc na prowadzenie 4:1.

Od tego momentu gra Świątek zaczęła się poprawiać. 19-latka zaczęła grać o wiele bardziej cierpliwie, zmuszając Amerykankę do błędów. Polka wygrała cztery kolejne gemy z rzędu, dwukrotnie przełamując rywalkę.

Iga Świątek w drugiej rundzie WTA w Rzymie, uraz Riske

W dziesiątym gemie Świątek była bliska wygrania pierwszego seta. W momencie gry na przewagi urazu doznała Alison Riske, prawdopodobnie stawu skokowego. Po krótkiej konsultacji z lekarzem rywalka Igi Świątek postanowiła przedwcześnie zakończyć spotkanie.

30-latka prezentowała się dobrze i mogła być sporym wyzwaniem dla nastolatki z Raszyna. Ostatecznie Świątek awansowała do drugiej rundy.

Iga Świątek - Alison Riske 5:4, krecz Riske

RadioZET.pl