Iga Świątek w kosmicznym meczu. Polka w ćwierćfinale debla French Open

06.06.2021 15:59
Iga Świątek

Iga Świątek razem z Bethanie Mattek-Sands awansowały do ćwierćfinału debla na French Open. Polsko-amerykański duet obronił siedem piłek meczowych i pokonał Su-Wei Hsieh i Elise Mertens 5:7, 6:4, 7:5.

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands w 1/8 finału debla French Open trafiły na parę Su-Wi Hsieh – Elise Mertens, które były faworytkami do awansu. W pierwszym secie polsko-amerykański duet aż trzykrotnie tracił podanie, ale bardzo szybko odrabiał straty. Pod koniec partii Światek razem z Matek-Sands od stanu 3:5 doprowadziły do remisu. Jednak końcówka należała do przeciwnicze, które wygrały 7:5.

Na szczęście w drugiej części gra Świątek i Amerykanki wyglądała o wiele lepiej. Duet szybko wyszedł na prowadzenie 3:1, ale Hsieh i Mertens wyrównały stan meczu do 4:4. Ale od tego momentu Świątek i Mattek-Sands przejęły inicjatywę i wygrywając 6:4, zremisowały spotkanie.

Iga Świątek w ćwierćfinale debla French Open

W trzecim, decydującym secie wszystko szło po myśli rywalek. Hsieh i Mertens kontrolowały przebieg pojedynku, prowadząc 5:1. Zawodniczki były o krok od awansu do ćwierćfinału, gdy nagle obudziła się Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands. Po obronie piłki meczowej panie ruszyły do ataku. W kolejnych gemach były nieugięte i przełamując podanie i zwyciężając swoje, zrobiło się 4:5.  Po morderczym pościgu za przeciwniczkami, polsko-amerykański duet prowadził 6:5 i przypieczętował niewiarygodny awans do 1/4 finału French Open.

Iga Świątek, Bethanie Mattek-Sands - Su-Wei Hsieh, Elise Mertens 5:7, 6:4, 7:5.