Zamknij

Iga Świątek cała na biało. W takim stroju wystąpi w Wimbledonie

17.06.2022 12:04
Iga Świątek - strój na Wimbledon 2022
fot. AP/Associated Press/East News

Iga Świątek bez sprawdzenia formy na kortach trawiastych przygotowuje się do udziału w wielkoszlemowym Wimbledonie. Dyspozycja Polki na tej nawierzchni pozostaje zagadką; na razie wiemy, w jakim stroju zagra w Londynie. Organizatorzy wymuszają pewne zmiany na tenisistkach i tenisistach.

Iga Świątek jest niepokonana od 16 lutego i starcia z Jeleną Ostapenko w drugiej rundzie turnieju rozgrywanego na kortach twardych w Dubaju. Przez nawierzchnię ziemną przeszła "suchą stopą", nie dając się ograć żadnej z rywalek. W tym okresie wygrała imprezy w Doha, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie, Rzymie i wielkoszlemowy French Open w Paryżu. W międzyczasie zrezygnowała ze startów w Charleston, Madrycie i w Berlinie. Oficjalnie przez drobne problemy z barkiem i przeciążeniem organizmu.

"Z powodu nawracającego dyskomfortu, który czuję w moim barku, jestem zmuszona zrezygnować z turnieju w Berlinie. Przykro mi, że nie będę w stanie tam zagrać. Skupię się teraz na regeneracji i odpoczynku, aby być gotową do gry na Wimbledonie" - pisała w mediach społecznościowych. To miał być jej jedyny sprawdzian na nawierzchni trawiastej przed londyńskim Wielkim Szlemem.

Iga Świątek - strój na Wimbledon

Tegoroczny Wimbledon będzie wyjątkowy. Organizatorzy - All England Lawn Tennis Club (AELTC) zrezygnowali z "obraźliwej" tradycji i z tablicy mistrzyń usunęli określenia Miss i Mrs. Zawodnicy nie otrzymają punktów rankingowych za osiągane wyniki. To kara WTA i ATP nałożona na Anglików za wykluczenie tenisistów i tenisistek z Rosji oraz z Białorusi w związku z inwazją wojsk Władimira Putina na Ukrainę. - Martwi mnie wojna, a nie punkty - ucięła krótko Iga Świątek, potwierdzając tym samym swój udział w tej imprezie.

Jedna tradycja zniknęła, ale niektóre pozostały. Zawodnicy cały czas muszą grać w białych strojach, a na ich sukienkach czy koszulkach mogą widnieć jedynie niewielkie emblematy producentów ubrań w innych kolorach. Wiadomo już, w jakim stroju w Londynie występować będzie liderka rankingu WTA. Zdjęcie pojawiło się na stronie jednego ze sponsorów 21-latki z Raszyna.

Wimbledon 2022 odbędzie się w dniach 27 czerwca - 10 lipca. W poprzednim sezonie Iga Świątek dotarła do czwartej rundy, odpadając z Ons Jabeur.

RadioZET.pl