Zamknij

Iga Świątek zabrała głos po wygranej w Rzymie: Zrobiłam już wszystko

16.05.2021 16:29
Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek nie dała żadnych szans Karolinie Pliskovej w finale WTA w Rzymie, pokonując Czeszkę 6:0, 6:0.  - W tym turnieju zrobiłam już wszystko. Broniłam setboli, piłek meczowych, wygrałam dwa mecze jednego dnia – przyznała Polka.

Iga Świątek w czasie niedzielnego finału grała jak natchniona. 19-latka zdominowała Karolinę Pliskovą w każdym elemencie gry i nie dała rywalce ugrać ani jednego gema, zwyciężając 6:0, 6:0 w 46 minut. Zawodniczka z Raszyna nie kryła radości po ostatniej piłce.

- Jest we mnie jeszcze bardzo dużo emocji, bo turniej był dla mnie bardzo trudny, zwłaszcza jego początek. Dlatego teraz jestem naprawdę bardzo szczęśliwa. Nawet mi się nie śniło, że tak może się to zakończyć, czyli wygranym finałem – zaczęła tenisistka.

Iga Świątek triumfatorką turnieju WTA w Rzymie

- Bardzo dziękuje mojemu zespołowi. Nie mają ze mną łatwo. Tym bardziej dziękuję, że jesteśmy razem w tym miejscu. Bardzo się cieszę, ze kibice mogli pojawić się na trybunach. Broniłam w tym turnieju setboli, piłek meczowych, wygrałam dwa mecze jednego dnia. To również duża zasługa fanów. Gratulacje również dla Karoliny za cały tydzień, bo potrafiła utrzymać wysoki poziom – dodała.

Pliskova pogratulowała Świątek sukcesu i przyznała, że czasami nie potrafi odnaleźć się na korcie. Czeszka podkreśliła, że jak najszybciej chce zapomnieć o tym meczu, ale to wcale nie będzie takie łatwe.

RadioZET.pl