Zamknij

Iga Świątek rozśmieszyła dziennikarzy. Wspomniała o Lewandowskim

07.11.2022 15:39

Iga Świątek w czasie konferencji prasowej poruszyła temat gali Sportowca Roku organizowanej przez "Przegląd Sportowy". Tenisistka odniosła się do ostatniej wygranej Roberta Lewandowskiego. Wystarczyła chwila, aby dziennikarze wybuchli śmiechem.

Iga Świątek
fot. MATTHEW STOCKMAN/Getty AFP/East News

W czasie półfinału WTA Finals nie udało się Idze Świątek pokonać Aryny Sabalenki, która pokonała Polkę w trzech setach, kończąc tym samym jej udział w turnieju masters. Podczas konferencji prasowej jeden z dziennikarzy zapytał się 21-latki, jak odnajduje się na różnych galach i plebiscytach. "Odnajdujesz się na czerwonym dywanie czy traktujesz to jako przykry obowiązek?" - pytano liderkę rankingu.

"Mamy taką galę, która co roku odbywa się w Polsce. Dwa lata temu zajęłam tam drugie miejsce, pierwszy był Robert Lewandowski. Jestem całkiem ciekawa, co się wydarzy w tym roku" - wyznała Świątek, która po chwili sama zaczęła się śmiać, zarażając śmiechem wszystkich dziennikarzy.

loader

Świątek wygra galę na Sportowca Roku?

Z pewnością zawodniczka z Raszyna będzie główną faworytką do zwycięstwa o tytuł Sportowca Roku na Gali Mistrzów Sportu w Polsce. Najlepsza rakieta świata listy WTA w tym sezonie nie miała sobie równych, zwyciężając w ośmiu turniejach, w tym dwóch wielkoszlemowych: French i US Open. Oprócz tego od kwietnia prowadzi w zestawieniu najlepszych tenisistek globu i zanotowała fantastyczną serię 37 meczów bez porażki.

W przypadku wygranej na gali Sportowca Roku Świątek nie będzie mogła pojawić się osobiście. Wówczas Polka będzie przygotowywać się do Australian Open.

"I tak będę wtedy w Australii. Nie mam niestety wiele czasu, by uczestniczyć w takich wydarzeniach. Chciałabym się pojawić, ale udaję się do Australii, więc to nie będzie możliwe" - wyjaśniła.

RadioZET.pl