Iga Świątek przyznała się, co robiła w przerwie meczu. "To obrzydliwe"

09.09.2022 09:40
Iga Świątek

Iga Świątek w nocy z czwartku na piątek awansowała do finału wielkoszlemowego US Open 2022, pokonując w półfinale Białorusinkę Arynę Sabalenkę. Po pierwszym, przegranym secie Polka skorzystała z przysługującej jej przerwy. W pomeczowym wywiadzie przyznała się, co robiła w tym czasie.

Iga Świątek znów pokazała, dlaczego jest obecnie najlepszą tenisistką świata. Chociaż mecz Polki z Aryną Sabalenką w półfinale US Open 2022 z pewnością nie należał do najłatwiejszych, to nasza zawodniczka stanęła na wysokości zadania i pokonała Białorusinkę 3:6, 6:1, 6:4. Tym samym raszynianka po raz pierwszy w karierze awansowała do finału wielkoszlemowego turnieju w Nowym Jorku.

Po spotkaniu Świątek udzieliła zabawnego wywiadu, który od razu stał się hitem internetu. W krótkiej rozmowie z Rennae Stubbs 21-latka zaczęła nagle wyjawiać, co dokładnie robiła podczas przerwy toaletowej po pierwszym secie pojedynku z Sabalenką.

Iga Świątek przyznała się, co robiła w przerwie meczu

Zaczęło się od tego, że Stubbs zapytała liderkę światowego rankingu, co powiedziała sobie podczas przerwy. - Nie chodzi o to, co powiedziałam, ale co zrobiłam. Po tym zdecydowanie poczułam się lżejsza - powiedziała Polka, po czym zaczerwieniła się i wybuchnęła śmiechem, a kibice razem z nią. - Och, to obrzydliwe - dodała zawodniczka, jakby nie dowierzając, że naprawdę to powiedziała.

Fani tenisa szeroko komentowali ten zabawny moment w mediach społecznościowych, a wielu z nich chwaliło Świątek za jej uczciwość i za to, że szczerze podeszła do zadanego jej pytania. Raszynianka dodała bowiem później, że w przeszłości takie przerwy wyglądały u niej zupełnie inaczej.

- Kiedy byłam młodsza, w łazience między setami tylko płakałam - przyznała. - Tym razem mogę naprawdę pomyśleć o tym, co zmienić i rozwiązać problem. Miałam nowe pomysły na dalszą część meczu i to wyszło znakomicie - zakończyła.

Świątek - Jabeur: Kiedy finał US Open 2022?

W finale US Open 2022 Iga Świątek zmierzy się z Tunezyjką Ons Jabeur. Spotkanie odbędzie się w sobotę 10 września o godzinie 22:00 czasu polskiego na Arthur Ashe Stadium. Śledź relację live online i wynik meczu Świątek - Jabeur na żywo na sport.radiozet.pl.