Zamknij

Iga Świątek przekazała ważną wiadomość. "Proszenie o pomoc to oznaka odwagi"

11.10.2021 09:56
Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek w swoich mediach społecznościowych odniosła się do Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Najlepsza polska tenisistka postanowiła wesprzeć organizację niosącą pomoc w tym obszarze i przekaże na ten cel 50 tysięcy dolarów.

  1. Iga Świątek na Instagramie
  2. Iga Świątek w Indian Wells

Świątek w niedzielę wieczorem pokonała Weronikę Kudermietową 6:1, 6:0 i awansowała do 1/8 finału turnieju WTA w Indian Wells. Po meczu udostępniła na swoim profilu na Instagramie specjalny post.

Iga Świątek na Instagramie

"Ale to nie będzie zwykły pomeczowy post, bo to nie jest zwykły dzień. Chcę odnieść się do Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. To dla mnie ważne, żeby rosła świadomość na temat poszukiwania wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego, gdy tego potrzebujemy. Proszenie o pomoc to oznaka odwagi i siły, nie słabości. Jak napisał dziś Michael Phelps: to okej nie czuć się dobrze" - napisała.

Dodała też, że pieniądze z meczu z Kudermietową przekaże na specjalny cel.
"A mój dzień był więcej niż dobry. Chciałabym dedykować moje zwycięstwo wszystkim, którzy nie czują się dobrze i dołożyć swoją cegiełkę, aby pomóc im choć trochę. Chcę przekazać moją wygraną za 3. rundę, a więc 50 tysięcy dolarów, organizacji, która niesie pomoc w obszarze zdrowia psychicznego. Możecie pomoc mi dokonać wyboru w komentarzach. Po turnieju razem z moim zespołem przejrzę Wasze propozycje, chciałabym, żebyście mieli udział w tej decyzji. I dlatego też od razu dam znać, jaką inicjatywę wesprzemy z okazji tego ważnego dnia" - podkreśliła.

Iga Świątek w Indian Wells

W 1/8 finału turnieju w Indian Wells polska tenisistka zmierzy się z Łotyszką Jeleną Ostapenko. Mecz odbędzie się we wtorek.