Zamknij

Iga Świątek poznała rywalkę w 2. rundzie French Open. Polkę czeka łatwe zadanie

Maciej Walasek
23.05.2022 16:44
Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek w drugiej rundzie French Open zmierzy się z Alison Riske. Amerykanka na inaugurację turnieju pokonała Ukrainkę Dajanę Jastremską 6:3, 6:3.

Iga Świątek oddała tylko dwa gemy w meczu otwarcia z Łesią Curenko i czekała na kolejną rywalkę. Po kilku godzinach od zwycięstwa Polka poznała nazwisko następnej przeciwniczki, którą okazała się Alison Riske.

Amerykanka grała z 20-latką już dwukrotnie i dwukrotnie musiała przełknąć gorycz porażki. Panie spotkały się ze sobą w ubiegłym roku. Najpierw w turnieju w Madrycie Świątek zwyciężyła 6:1, 6:1, a tydzień później w meczu otwarcia w Rzymie Amerykanka skreczowała.

Alison Riske rywalką Świątek w drugiej rundzie French Open

31-latka z Pittsburgha w światowym rankingu plasuje się na 43. miejscu. Najwyższe miejsce zajmowała w 2019 roku, kiedy znalazła się na 18. pozycji. W dorobku ma trzy wygrane turnieje; wszystkie na twardej nawierzchni.

Riske w turnieju głównym w Paryżu występuje po raz ósmy, ale nie będzie faworytką w starciu ze Świątek. Amerykańska zawodniczka jeszcze nigdy nie zdołała awansować do trzeciej rundy French Open.

RadioZET.pl/PAP