Iga Świątek odpadła z Wimbledonu. Cornet przerwała fenomenalną serię Polki

02.07.2022 18:50
Iga Świątek na Wimbledonie

Iga Świątek przegrała mecz 1/16 finału Wimbledonu z Alize Cornet (6:4, 6:2). Francuzka, która przerwała ponad 4-miesięczną serię zwycięstw naszej tenisistki, w meczu 1/8 zmierzy się z A. Tomljanović.

Iga Świątek przegrała z francuską tenisistką Alize Cornet 4:6, 2:6 w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. 31-latka, która na londyńskich kortach nie straciła jeszcze ani jednego seta, od pierwszych gemów była wyraźnie skuteczniejsza niż Polka. Już po kilkunastu minutach Francuzka dwukrotnie przełamała swoją rywalkę i do końca seta nie oddała wypracowanej przewagi.

W drugi set znacznie lepiej weszła Iga, która przełamała rywalkę, doprowadzając do stanu 2:0. Cornet odrobiła jednak stratę, wyszła na prowadzenie 2:4, a w ostatnich dwóch gemach skutecznie kontrowała wyraźnie przybitą tenisistkę z Raszyna. Cornet podkreśliła w pomeczowej rozmowie, że wiedziała, iż Iga Świątek nie czuje się na trawie tak dobrze, jak na mączce i wykorzystywała to w grze.

Iga Świątek do meczu z Alize Cornet wygrała 37 spotkań z rzędu. W obecnym sezonie Polka wygrała sześć turniejów - w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie, Rzymie oraz wielkoszlemowy French Open w Paryżu. Z Cornet mierzyła się po raz pierwszy w karierze.

Wynik meczu 3. rundy: Alize Cornet (Francja) - Iga Świątek (Polska, 1) 6:4, 6:2.