Zamknij

Iga Świątek odebrała nagrodę WTA Most Improved Player of the Year

06.04.2021 18:07
Iga Świątek
fot. Twitter/@iga_swiatek

Iga Świątek odebrała nagrodę WTA Most Improved Player of the Year 2020 dla zawodniczki, która zrobiła największe postępy w trakcie sezonu. Z powodu pandemii koronawirusa czekała na nią cztery miesiące.

  • Iga Świątek odebrała nagrodę WTA Most Improved Player of the Year
  • Wyróżnienie jest przyznawane przez WTA zawodniczkom, które zrobiły największy postęp sportowy w trakcie sezonu
  • Nagroda została przyznana 19-latce w połowie grudnia, ale ze względu na pandemię przyznano ją Polce dopiero w Miami, pod koniec marca

Iga Świątek w ubiegłym roku zaskoczyła cały tenisowy świat. Polka zwyciężyła turniej French Open na kortach Rolanda Garrosa i stała się pierwszą biało-czerwoną, która dokonała tej sztuki i jednocześnie najniżej notowaną zawodniczką, która wygrała turniej Wielkiego Szlema w erze Open.

W połowie grudnia WTA postanowiła uhonorować 19-latkę i ogłosiła, że Świątek otrzyma prestiżową nagrodę WTA Most Improved Player of the Year dla zawodniczki, która zrobiła największe postępy sportowe w trakcie sezonu.

Iga Świątek odebrała nagrodę WTA Most Improved Player of the Year

Niestety, wobec pandemii koronawirusa, Polka musiała długo czekać na odbiór nagrody - otrzymała ją dopiero podczas turnieju w Miami, pod koniec marca.

"Choć laureatów ogłoszono już jakiś czas temu, z powodu pandemii dopiero w Miami dostałam to piękne frisbee (trofeum oczywiście). Dziękuję za wyróżnienie WTA!" - napisała na Twitterze.

RadioZET.pl/Iga Świątek