Zamknij

Koniec sezonu dla Igi Świątek. Polka poważnie kontuzjowana

21.09.2019 12:08
Iga Świątek
fot. Wojciech KUBIK/East News

Iga Świątek w tym sezonie już nie zagra. Polska tenisistka doznała poważnej kontuzji stopy, który wykluczy jej występy do końca trwania tegorocznych rozgrywek. Oznacza to również, że Polka nie wystąpi na turniejach w Chinach, do których zakwalifikowała się już wcześniej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Iga Świątek miała w najbliższych dniach wystąpić na dwóch turniejach w Chinach. Polka była pewna swojego występu w turnieju głównym w Pekinie oraz Tiencinie. Dla 18-latki byłby to debiut w zawodach rangi WTA Premier Mandatory. Plany tenisistki pokrzyżowała jednak poważna kontuzja.

Iga Świątek nie zagra do końca sezonu. Poważna kontuzja Polki

O urazie stopy Świątek poinformował Dawid Celt. Ekspert TVP Sport wspomniał o kontuzji Polki na antenie, podczas transmisji półfinałowego meczu turnieju w Seulu innej polskiej tenisistki, Magdy Linette.

To był najlepszy rok w karierze 18-latki. Polka rozpoczęła swój pierwszy seniorski sezon na 178. pozycji w rankingu WTA, a obecnie klasyfikowana jest na miejscu 60. Najwyżej w tym roku plasowała się na 49. lokacie.

Iga Świątek świętowała w tym sezonie także swoje pierwsze sukcesy. Nastoletnia tenisistka doszła między innymi do finału turnieju WTA w Lugano i awansowała do 4. rundy French Open.

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl/MG