Zamknij

Iga Świątek wstawiła zdjęcie z kwarantanny. Tak spędza izolację

25.10.2020 15:27
Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek opublikowała zdjęcie, pokazując jak spędza kwarantannę. Triumfatorka tegorocznego French Open została wysłana na przymusową izolację po spotkaniu z Andrzejem Dudą. W sobotę prezydent poinformował, że jest zakażony koronawirusem.

Iga Świątek dwa tygodnie temu zapisała się w historii polskiego tenisa, zwyciężając w wielkoszlemowym turnieju French Open. W wielkim finale 19-latka pokonała Sofię Kenin i została pierwszym reprezentantem Polski, który triumfował w singlu Wielkiego Szlema.

Po sukcesie przyszedł czas na świętowanie. Nie zabrakło spotkań z dziennikarzami, wywiadów oraz spotkania z Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim. W piątek tenisistka została odznaczona przez głowę państwa, a następnego dnia prezydent poinformował, że jest zakażony koronawirusem. Wobec tego, Świątek musiała udać się na przymusową kwarantannę.

Iga Świątek krytykowana po wizycie u Andrzeja Dudy. Słusznie?

Iga Świątek na kwarantannie. Tak spędza izolację

Czekając na wynik testu na obecność koronawirusa, nastolatka spędza czas w domu, relaksując się przy książce. Świątek wstawiła do sieci zdjęcie ze swoją ukochaną kotką Grappą.

Iga Świątek zabrała głos ws. koronawirusa po wizycie u Andrzeja Dudy

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze i badania nie wykażą zarażenia, Iga Świątek będzie mogła rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. W planach tenisistki jest wyjazd na Bliski Wschód, gdzie będzie mogła budować formę na kolejne turnieje.

RadioZET.pl/