Zamknij

SE: Iga Świątek pójdzie do sądu z byłym sponsorem? Będzie walczyć o majątek

16.10.2020 09:12
Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek odniosła historyczny sukces wygrywając wielkoszlemowy turniej French Open. Jednocześnie wrócił problem prawny Polki z byłą agencją menedżerską Warsaw Sport Group – informuje „Super Express”.  W ubiegłym roku doszło do rozwiązania umowy, które nie przebiegło polubownie, a sprawa wylądowała w sądzie.

Iga Świątek przez blisko trzy lata współpracowała z grupą Warsaw Sports Group, która wspierała ją finansowo w drodze na sportowy szczyt. W połowie zeszłego roku, ojciec tenisistki – Tomasz, pełniący wówczas rolę przedstawiciela prawnego, podjął decyzję o rozwiązaniu umowy z agencją menedżerską. Podczas rozstania nie osiągnięto porozumienia i cała sprawa trafiła do sądu.

Artur Bochenek, szef Warsaw Sports Group w rozmowie z „Super Expressem” przyznał, że firma złożyła pozew, domagając się rekompensaty z tytułu zerwania kontraktu.

– Pozew został złożony, czekamy na termin rozprawy. Uważamy, że umowę, jak każdą, można było zerwać, ale nam z tego tytułu należała się w myśl zapisów określona rekompensata – przekonywał Bochenek.

Iga Świątek pójdzie do sądu z byłym sponsorem?

Druga strona nie pozostała dłużna i również złożyła pozew, w którym mowa o skutecznym rozwiązaniu umowy od maja 2019 roku z powodu m.in. nierzetelności WSG w rozliczeniach finansowych i obciążania Świątek kosztami niezwiązanymi z jej szkoleniem.

Iga Świątek: Spór o stypendium tenisistki. Kontrowersyjny wpis Sasina

– Pozew dotyczy potwierdzenia przez sąd faktu braku związania umową z WSG, co najmniej od końca maja 2019 r., i pełnej skuteczności dokonanego przez Igę Świątek wypowiedzenia umowy z WSG z przyczyn leżących po stronie WSG. W tym m. in. z powodu nierzetelności WSG w rozliczeniach finansowych i obciążania Igi kosztami niezwiązanymi z jej szkoleniem i sprzecznymi z umową – powiedział na łamach „Super Expressu” mecenas reprezentujący Świątek – Jarosław Chałas.

Adwokat ujawnił, że od samego początku rodzina Świątek starała się rozwiązać sprawę za porozumieniem stron, ale Warsaw Group Sports nie zgodziła się na to, domagając się wyższych kwot.

Iga Świątek już warta miliony. Polka kusi sponsorów

– Sumy te nie mają związku z rozwojem Igi, nie dostaliśmy też dokumentów, które miałyby potwierdzić zasadność żądania tych sum – zaznaczył mecenas Chałas.

Iga Świątek walczy z byłym sponsorem. W grze ogromne pieniądze

Mimo że WSG nie zaakceptowało wcześniejszych ustaleń, zaproponowało ostateczne spotkanie do ostatecznych rozmów ugodowych, co przez obóz Świątek jest brane pod uwagę.

– Po sukcesie Igi Świątek w turnieju Roland Garros, WSG faktycznie wystosowało „ostateczną propozycję przeprowadzenia rozmów ugodowych”, choć to WSG w marcu tego roku zerwało dotychczasowe rozmowy ugodowe. Iga Świątek bierze oczywiście pod uwagę podjęcie rozmów. Miejsce i termin zostały już zaproponowane – potwierdził adwokat tenisistki.

Chociaż nie podano konkretnej kwoty, z wyliczeń „Super Expressu” wynika, że spór może toczyć się o około milion złotych. Jeżeli strony nie dojdą do porozumienia, obóz Świątek jest gotowy na walkę w sądzie.

Iga Świątek dla Radia ZET: Moje życie obróciło się o 180 stopni

RadioZET.pl/se.pl