Zamknij

Iga Świątek kontuzjowana! Nie zagra w turnieju WTA w Madrycie

27.04.2022 12:02

Iga Świątek nie zagra w turnieju WTA w Madrycie. Liderka światowego rankingu tenisistek wycofała się z powodu kontuzji ramienia. "Potrzebuję przerwy od ciągłego grania" - napisała w social mediach.

Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Informację o tym, że Świątek nie zobaczymy w zawodach w Madrycie, potwierdzili organizatorzy. "Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Do zobaczenia w 2023 roku" - przekazali w mediach społecznościowych.

To druga taka sytuacja w tym roku, kiedy to Polka wycofuje się z turnieju z powodu kontuzji. Wcześniej odpuściła start w Charlston.

Iga Świątek rozgrywa najlepszy sezon w karierze. Nasza reprezentantka, która objęła prowadzenie w światowym rankingu tenisistek, wygrała cztery prestiżowe turnieje i ma na koncie 23 z rzędu wygrane mecze. Kibice liczyli na to, że serię kontynuować będzie w Madrycie. Tak się jednak nie stanie.

Turniej WTA w Madrycie bez Igi Świątek

Głos w sprawie odwołanego występu w stolicy Hiszpanii zabrała też sama zawodniczka.

"Po bardzo intensywnym czasie i wygraniu czterech turniejów z rzędu przyszedł czas, aby zregenerować moje ramię, które dawało delikatne sygnały przemęczenia już po Miami. Niestety potrzebuję przerwy od ciągłego grania i dlatego nie zagram w turnieju w Madrycie. Moje ciało potrzebuje regeneracji. Po odpoczynku i zadbaniu o ramię będę przygotowywała się za granicą do turnieju w Rzymie i Rolanda Garrosa. Do zobaczenia niebawem. Liczę, że w Madrycie zagram jeszcze nie raz" - przekazała Świątek na Twitterze.

RadioZET.pl