Zamknij

Iga Świątek kończy sezon. Polka nie wystąpi w turnieju w Ostrawie

10.10.2020 21:51
Iga Świątek kończy sezon
fot. PAP/EPA

Iga Świątek wygrała w sobotę French Open 2020 i wraz ze sztabem trenerskim podjęła decyzję o zakończeniu sezonu. Pierwsza polska mistrzyni wielkoszlemowa zrezygnowała z występu w turnieju w Ostrawie.

Iga Świątek w sobotę osiągnęła największy sukces w karierze. 19-latka z Raszyna do tej pory nie wygrała ani jednego turnieju w cyklu WTA, a już jest mistrzynią Wielkiego Szlema. W finale French Open 2020 pokonała Sofię Kenin 6:4, 6:1.

Na kortach Rolanda Garrosa Polka nie znalazła pogromczyni nie tylko w meczu, co zrozumiałe, ale nawet w jednym secie. Przez całą imprezę nie przegrała ani jednej partii, w żadnej z nich nie grała na przewagi, tracąc maksymalnie cztery gemy. Tak było w drugiej rundzie w spotkaniu z Su-Wei Hsieh i w finale z Kenin. Wygrywała bardzo pewnie, przekonująco, imponująco.

Iga Świątek nie zagra w Ostrawie

Pierwszym występem po French Open 2020 miał być zaplanowany na 19-25 października turniej w Ostrawie, do którego Polka otrzymała "dzika kartę". Po bardzo pracowitych dwóch tygodniach - oprócz finału singla 19-latka dotarła także do półfinału debla - sztab szkoleniowy wraz z tenisistką zmienił plany. Iga Świątek zakończyła już sezon 2020.

"Dziękuję za Wasze wsparcie i do zobaczenia w przyszłym roku" - powiedziała Polka w nagraniu opublikowanym na profilu WTA.

RadioZET.pl/Twitter