Zamknij

Iga Świątek zabrała głos ws. koronawirusa po wizycie u Andrzeja Dudy

24.10.2020 10:53
Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek zabrała głos w sprawie koronawirusa i wizyty u Andrzeja Dudy. Tenisistka poinformowała, że ani ona, ani członkowie jej teamu nie mają objawów choroby. - Wykonujemy testy regularnie, zgodnie z obowiązującymi procedurami poddajemy się kwarantannie; badania powtórzymy za trzy dni - przyznała 19-latka.

Iga Świątek w piątek została odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia sportowe i promocję kraju. 19-letnia zawodniczka 10 października wygrała turniej French Open - to pierwszy w historii polskiego tenisa tytuł wielkoszlemowy w singlu.

W piątek uhonorowany został także ojciec zawodniczki - Tomasz Świątek. Za wybitne zasługi w działalności na rzecz promocji i rozwoju sportu otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. W piątkowej uroczystości wziął udział również m.in. wicepremier Piotr Gliński.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował w sobotę rano, że prezydent Duda miał test na koronawirusa i wynik jest pozytywny.

Iga Świątek zabrała głos ws. koronawirusa i wizyty u Andrzeja Dudy

Iga Świątek zapewniła w sobotę na Twitterze, że ani ona, ani członkowie jej teamu "nie mamy objawów koronawirusa".

- Wykonujemy testy regularnie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami poddajemy się kwarantannie. Badania powtórzymy za trzy dni. Życzymy wszystkim dużo zdrowia, uważajcie na siebie! - podkreśliła tenisistka.

Iga Świątek: Spór o stypendium tenisistki. Kontrowersyjny wpis Sasina

Andrzej Duda zakażony koronawirusem

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski w sobotę w radiowej "Trójce" podkreślił, że prezydent Duda w piątek późnym wieczorem otrzymał wynik testu na koronawirusa. - Prezydent przebywa w domowej izolacji, czuje się dobrze, można go uznać za przypadek bezobjawowy, tzn. te symptomy są bardzo delikatne, jeśli w ogóle występują - powiedział minister. Dodał, że teraz, zgodnie z przepisami, dochodzenie epidemiologiczne wskaże osoby z kontaktu, które powinny udać się na kwarantannę po ostatnich spotkaniach z prezydentem.

Iga Świątek spotkała się z Nadalem: "Marzenia się spełniają" [ZDJĘCIE]

W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u prezydenta Dudy na kwarantannę udał się jego rzecznik Błażej Spychalski.

RadioZET.pl/PAP