Zamknij

Iga Świątek i Magda Linette wyróżnione przez WTA. Poszły śladem Radwańskiej

08.12.2020 08:32
Iga Świątek i Magda Linette
fot. Wojciech KUBIK/East News

Iga Świątek zwyciężając na French Open zapisała się w historii tenisa. Okazało się, że 19-latka skradła też serca fanów na całym świecie, którzy przyznali jej specjalną nagrodę WTA Fan Favorite. Natomiast Magda Linette została wyróżniona za zagranie sezonu.

Iga Świątek przeszła do historii polskiego tenisa, wygrywając w październiku wielkoszlemowy turniej French Open. Swoim wyczynem i postawą nastolatka zyskała olbrzymią sympatię wśród kibiców. Polka była nominowana do jednej z nagród WTA, przyznawaną przez fanów i triumfowała z potężną przewagą. Świątek zwyciężyła w plebiscycie na ulubioną tenisistkę fanów, otrzymując ponad 50 procent głosów.

Zawodniczka poszła w ślady Agnieszki Radwańskiej, która w tej kategorii wygrała aż sześciokrotnie. W kolejnych trzech latach fani wybierali Simonę Halep. Rumunka w ubiegłym roku minimalnie zwyciężyła przed Świątek. Teraz 19-latka nie dała rywalkom żadnych szans, zostawiając w tyle Darię Gavrilovą, Darię Kasatkinę i Cori Gauff.

Iga Świątek i Magda Linette wyróżnione przez WTA

Jednocześnie wyróżnienie zdobyła Magda Linette, która otrzymała nagrodę za zagranie roku. Chodzi o uderzenie z meczu z Shuai Peng w Hua Hin, gdzie polska zawodniczka popisała się forhendowym czopem.

W poprzednich edycjach triumfatorkami tej nagrody była Agnieszka Radwańska (pięć razy) i raz Iga Świątek.

Iga Świątek została też nominowana w dwóch innych kategoriach: najbardziej prestiżowej zawodniczce roku WTA i zawodniczce, która zrobiła największy postęp. Z kolei Piotr Sierzputowski został nominowany w kategorii trenera roku.

RadioZET.pl/