Zamknij

Iga Świątek bez deblowego tytułu French Open. Dublet Krejcikovej w Paryżu

13.06.2021 13:01
Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands
fot. PAP/EPA

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands przegrały w finale debla French Open 2021 z Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą 4:6, 2:6. Dla pierwszej z Czeszek oznacza to dublet - wygrała zarówno w singlu, jak i w grze podwójnej na kortach im. Rolanda Garrosa.

  • Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands przegrały finał debla French Open 2021
  • Polsko-amerykańska para uległa Czeszkom Barborze Krejcikovej i Katerinie Siniakovej 4:6, 2:6
  • Krejcikova wygrała również w singlu

Iga Świątek w turnieju singlistek dotarła do ćwierćfinału French Open 2021. Przegrała z Marią Sakkari i straciła szansę na obronę tytułu. Niemniej mogła jeszcze wyjechać z Paryża z trofeum, gdyż wraz z Bethanie Mattek-Sands dotarła do finału gry podwójnej.

Zadanie nie było łatwe, bo po drugiej stronie siatki stanęła mistrzyni z tego roku Barbora Krejcikova oraz Katerina Siniakova. To jeden z najbardziej doświadczonych duetów w stawce, grający ze sobą od wielu lat i odnoszący już duże sukcesy, żeby wspomnieć choćby dwa wielkoszlemowe zwycięstwa - French Open i Wimbledon 2018. Pierwsza z Czeszek miała dodatkowo szansę na dublet, pierwszy od 2000 roku i czasów Mary Pierce.

Finał debla French Open 2021 [WYNIK]. Świątek bez tytułu

Krejcikova zrealizowała ten cel. Świątek i Mattek-Sands długimi fragmentami grały słabo, zaskakująco wiele było nieporozumień w ich szeregach i nawet mnóstwo podwójnych błędów Siniakovej nie pozwoliły im nawiązać wyrównanej walki. Już po kilkunastu minutach goniły od stanu 0:4 i ta pogoń się nie powiodła. W drugiej partii nie było już żadnych wątpliwości, kto jest lepszy w tym finale.

Iga Świątek/Bethanie Mattek-Sands - Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova 4:6, 2:6

Zapis relacji z finału debla kobiet French Open 2021

RadioZET.pl