Iga Świątek była w szoku. Z wrażenia prawie zachłysnęła się wodą

26.05.2022 21:13
Iga Świątek

Iga Świątek bardzo pewnie rozprawiła się z Amerykanką Alison Riske 6:0, 6:2 w meczu drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju French Open 2022. Do niezwykle zabawnej sytuacji doszło na początku drugiej partii.

Iga Świątek kontynuuje fantastyczną passę wygranych meczów z rzędu. Zwycięstwo z Alison Riske było dla Polki już trzydziestym z rzędu, a przy obecnej dyspozycji naszej tenisistki trudno znaleźć zawodniczkę, która byłaby w stanie tę serię zatrzymać. Szczególnie widoczne było to właśnie w meczu drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju French Open 2022, w którym raszynianka dosłownie rozniosła Amerykankę Riske.

W pierwszej partii Świątek wygrała do zera, a set trwał zaledwie 22 minuty. W drugiej rywalka radziła sobie już nieco lepiej, ale i tak stać ją było jedynie na ugranie dwóch gemów. Ostatecznie 20-letnia Polka zwyciężyła 6:0, 6:2 i w nieco ponad godzinę zapewniła sobie awans do trzeciej rundy.

Zabawna wpadka Igi Świątek w French Open

Zanim do tego doszło, na początku drugiej odsłony miała miejsce bardzo zabawna sytuacja z udziałem naszej tenisistki. Po wygraniu pierwszego gema zawodniczka z Raszyna jak gdyby nigdy nic usiadła na ławkę, by odbyć krótką przerwę. Świątek zwyczajowo wyciągnęła bidon z wodą, zamknęła oczy i wzięła kilka łyków, zanim zorientowała się, że to nie czas na odpoczynek. Gdy zdała sobie z tego sprawę, niemal zachłysnęła się wodą, czym wyraźnie rozbawiła sędziego. Wszystko nagrały kamery.

Przypomnijmy, że pierwsza przerwa w drugim secie odbywa się po trzecim gemie. Polka oczywiście przeprosiła Riske i arbitra za wpadkę, po czym kontynuowała grę. W meczu trzeciej rundy Rolanda Garrosa 20-latka zmierzy się w sobotę z Czarnogórką Danką Kovinic.